Connect with Us

Eliminatore Euro 2020/ Sot zbresin në fushë Shqipëria, Kosova dhe… Cristiano Ronaldo

Kombëtare

Eliminatore Euro 2020/ Sot zbresin në fushë Shqipëria, Kosova dhe… Cristiano Ronaldo

Publikuar

-

Zhvillohen sot ndeshjet e radhës eliminatore për Euro 2020, ku në fushë do të zbresin dhe Shqipëria me Kosovën.

Të parët do të luajnë “Dardanët”. Kosova pret në “Fadil Vokrri” Republikën Çeke. Ndeshja e sotme do të jetë shumë deçizive për Kosovën në “luftën” për një biletë për në Euro 2020. Vendi i parë në këtë grup mbahet nga Anglia me 6 pikë në 2 ndeshje, më pas vjen Rep. Çeke me 6 pikë në 3 ndeshje dhe Kosova me 5 pikë në 3 ndeshje. Dy vendet e fundit janë Mali i Zi dhe Bullgaria me 2 pikë në 4 ndeshje, që duket se kanë pak shanse për t’u kualifikuar. Ndeshja fillon në orën 15:00.

Në orën 20:45 në “Stade de France” luhet ndeshja mes kampionëve të botës dhe Shqipërisë. Renditja në grupin tonë është si më poshtë:

Shpresojmë që çunat tanë të bëjnë surprizën në mbrëmjen e sotme. Në ndeshjet e tjera eliminatore spikasin përballjet mes Anglisë dhe Bullgarisë si dhe Serbi-Portugali. Cristiano Ronaldo do të jetë në fushë nga minuta e parë. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Sot do ishte duke luajtur në La Liga, nuk do ta besoni çfarë i ka ndodhur Myrto Uzunit

Publikuar

-

Nga

Myrto Uzuni është duke kaluar një formë të shkëlqyer te skuadra e Lokomotivës së Zagrebit në Kroaci. Talenti beratas gjeti rrugën e rrjetës edhe në sfidën e kësaj jave. Në një lidhje direkte për emisionin “Zona Gol”, talenti i Kombëtares, foli në lidhje me prapaskenat e merkatos së janarit duke u shprehur: “Unë jam tifoz […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

VIDEO/ Sadiku dhe Bare dhurojnë spektakël te Malaga, bomberi “arkitekt” i triumfit të sotëm

Publikuar

-

Nga

Ndeshja e sotme e Malagas së Armando Sadikut dhe Keidi Bares ka qenë shumë e veçantë. Për herë të parë pas shumë vitesh, klubi nuk është më nën drejtimin e sheikut Al Thani, pasi një gjykatë administrative i ka hequr atij drejtimin për shkak të mospërmbushjes së detyrimeve financiare ndaj klubit që tani ka kaluar […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Realizoi supergol, shikoni çfarë shkruajnë mediat skoceze për Kamberin

Publikuar

-

Nga

Florian Kamberi mori lëvdatat e mediave skoceze për paraqitjen e sotme kundër Sent Xhonstounit në kampionatin skocez. Sulmuesi shqiptari u shpall “Lojtari i ndeshjes” së sotme ku realizoi një gol me gjysmëroveshatë 4 minuta pasi u hodh në fushë dhe asistoi golin e barazimit të skuadrës së tij Glasgou Rejnxhërs.   Për paraqitjen e sotme […]

LEXO TE PLOTE