Connect with Us

“Football Leaks” zbulon marrëveshjen e majme të Ronaldos/ Nuk e dinte njeri deri më sot

Seria A

“Football Leaks” zbulon marrëveshjen e majme të Ronaldos/ Nuk e dinte njeri deri më sot

Publikuar

-

“Football Leaks” ka publikuar përmes revistës gjermane “Der Spiegel” shifrat e majme që Cristiano Ronaldo përfiton nga marrëveshja me Nike.

35-vjeçari ka lidhur një marrëveshje 10-vjeçare me firmën e njohur, nga e cila do të përfitojë 162 milionë euro, pra rreth 16 milionë euro në sezon.

Kontrata është nënshkruar në shtatorin e vitit 2016 dhe nuk ishte bërë publike deri tani, pasi ka qenë një kërkesë e vetë Nike për Ronaldon dhe agjentin e tij.

Në rast se gjatë kësaj periudhe, Ronaldo arrin të shpallet fitues i çmimeve prestigjioze si “Topi i Artë” dhe “Lojtari më i mirë i vitit” nga FIFA, atëherë kontratës do t’i shtohen edhe 4 milionë euro të tjera. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Supersfida e fundjavës/ Lazio-Inter, formacionet zyrtare

Publikuar

-

Sapo janë publikuar formacionet zyrtare të supersfidës së fundjavës në Serie A, mes Lazios dhe Interit. Diferenca mes tyre është vetëm një pikë, ndaj sot pritet të jetë një sfidë tepër interesante. Juventus kryeson me 57 pikë, Interi me 54, ndërsa Lazio e treta me 53 pikë. Inzaghi ka hedhur në fushë formacionin më të […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Mungon Ronaldo, Juventusi fiton pa probleme ndaj Brescias/ Presioni kalon tek Interi

Publikuar

-

Juventusi ka fituar 2-0 ndaj Brescia për javën e 24-të të Serisë A, në “Allianz Stadium”. Për bardhezinjtë mungonte sot Ronaldo, i cili ishte lënë pushim sot nga Sarri. Miqtë mbetën me 1 lojtar më pak, pas daljes me karton të kuq të Aye në minutën e 37-të. Një minutë me vonë, Dybala shënoi golin […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Video: Aksion model, Cuadrado i jep qetësinë e duhur Juventusit

Publikuar

-

Juventusi ka shënuar golin e dytë ndaj Brescia në “Allianz Stadium”. Pas golit të parë të shënuar nga goditja e dënimit nga Dybala 38′, goli i dytë erdhi pas një aksioni model, që u finalizua nga Juan Cuadrado në minutën e 78-të. Kolumbiani ka marrë një asist shumë të bukur nga Matuidi dhe e shfrytëzoi […]

LEXO TE PLOTE