Connect with Us

Kosova i jep leksion Rep. Çeke/ Fiton dhe kap vendin e parë në grup

Sport

Kosova i jep leksion Rep. Çeke/ Fiton dhe kap vendin e parë në grup

Publikuar

-

Kosova ka mundur me shifrat 2-1 Rep. Çeke në ndeshjen eliminatore të luajtur në “Fadil Vokrri”. Një ndeshje e dominuar nga fillimi në fund nga të zotët e shtëpisë. Miqtë shënuan të parët në minutën e 16′ me ish-yllin e Romës, Patrik Schick, i cili e gjeti të papërgatitur mbrojtjen kosovare dhë dërgoi topin në rrjetë.

Nuk vonon kundërpërgjigjja e “Dardanëve” dhe goli i barazimit vjen pas 4 minutash me Vedat Murriqin.

Me rezultatin 1-1 u mbyll pjesa e parë.

Kosova gjen golin e avantazhit në minutën e 66′ me anë të Mergim Vojvodës. Mbrojtësi përfitoi nga një super skemë nga goditja e dënimit dhe dërgoi topin në rrjetë.

View this post on Instagram

Mergiimmmmm vojvooddaaaaaaaaaa #kosovo #kosova

A post shared by Kosova National Team (@kosovanationallteam) on

Rezultati mbeti i pandryshuar deri në fund. Edhe njëherë tjetër, Kosova tregon se ka një super ekip dhe të aftë për të mposhtur këdo kundërshtar.

Momentalisht Kosova është në vendin e parë në Grupin A, me 8 pikë por me dy ndeshje më shumë se Anglia. “Tre Luanët” luajnë në orën 18:00 ndaj Bullgarisë. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: