Connect with Us

Shkëlqeu te Barcelona & Inter/ Sulmuesi i njohur “var këpucët në gozhdë”

La Liga

Shkëlqeu te Barcelona & Inter/ Sulmuesi i njohur “var këpucët në gozhdë”

Publikuar

-

Samuel Eto’o ka vendosur t’i japë fund karrierës së gjatë si futbollist profesionist. Kamerunasi tërhiqet në moshën 38-vjeçare. Kulmin e karrierës e arriti në vitet 2006-2010 ku ishte një nga 2-3 sulmuesit më të mirë në botë, ku në këtë periudhë fitoi edhe tre herë trofeun e Champions League, 2 me Barcelonën dhe 1 me Interin.

Pas largimit nga Interi në vitin 2011, ai luajti edhe për disa skuadra të tjera të njohura por jo në nivelet e dikurshme.

Në 718 ndeshje, shënoi 359 gola dhe dha 116 asiste. 22 trofe të fituar në karrierën e tij dhe golashënuesi më i mirë në historinë e Kamerunit. Një karrierë vërtetë e suksesshme. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Barça shmang turpërimin, triumfon në sekondat e fundit ndaj ekipit anonim

Publikuar

-

Nga

Barcelona vuajti jo pak për të mposhtur një ekip të divizionit të tretë të futbollit spanjoll në Kupën e Mbretit. UD Ibiza-Eivissa realizoi një nisje fantastike dhe gjeti golin në minutën e nëntë. Pep Caballe festoi gjatë golin që nuk do e harrojë kurrë, njësoj si tifozët e ekipit të vogël. Trajneri Setien kishte lënë […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Video: Barcelona ndëshkohet brenda 9 minutash nga ekipi i Kategorisë së Tretë/ Stadiumi merr “flakë”

Publikuar

-

Në Spanjë luhen sot ndeshjet e Kupës së Mbretit. Surpriza e vërtetë vjen nga ndeshja mes Ibiza, ekip i Kategorisë së Tretë në Spanjë dhe Barcelonës. Vendasit kanë gjetur golin pas 9 minutash lojë, pas një aksioni shumë të bukur, që u finalizua me sukses nga Perez Mateo. Pas këtij goli, i gjithë stadiumi shpërtheu […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

A do ta blejë Bayerni brazilianin Coutinho?/ Merret vendimi

Publikuar

-

E ardhmja e Philippe Coutinhos nuk do të jetë te Bayern Munich. I transferuar gjatë verës së kaluar në formë huazimi te kampionët e Gjermanisë për 8,5 milionë euro më të drejtë blerjeje për 120 milionë euro në fund të sezonit, mesfushori me tipare sulmuese nuk ka bindur në këto muaj të parë në Bavari […]

LEXO TE PLOTE