Connect with Us

Tirana në telashe, Tefik Osmani braktis stërvitjen

Sport

Tirana në telashe, Tefik Osmani braktis stërvitjen

Publikuar

-

Tirana ka vazhduar përgatitjet për javën e katërt të kampionatit. Problemi i vetëm i bardhebluve mbeten dëmtimet. Edhe pse nuk ka ndonjë gjë shqetësuese, ai që e la dje përgjysmë stërvitjen ishte Tefik Osmani.

Mbrojtësi, i cili luajti i ngarkuar edhe në Shkodër, dje la fushën për të mos rrezikuar një dëmtim serioz, shkruan “Panorama Sport”.

Osmani nuk u stërvit në pjesën e dytë dhe të tretë të përgatitjeve, pasi i kishte këmbët të ngarkuara dhe kjo u pa qartë. Gjithsesi, lojtari do të jetë i gatshëm javën e ardhshme për sfidën me Skënderbeun dhe ndoshta nuk do të luajë as sot në miqësore

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Sot do ishte duke luajtur në La Liga, nuk do ta besoni çfarë i ka ndodhur Myrto Uzunit

Publikuar

-

Nga

Myrto Uzuni është duke kaluar një formë të shkëlqyer te skuadra e Lokomotivës së Zagrebit në Kroaci. Talenti beratas gjeti rrugën e rrjetës edhe në sfidën e kësaj jave. Në një lidhje direkte për emisionin “Zona Gol”, talenti i Kombëtares, foli në lidhje me prapaskenat e merkatos së janarit duke u shprehur: “Unë jam tifoz […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Kryesojnë me meritë kampionatin, ja 17 motivet pse Tirana po bën ligjin në Superligë

Publikuar

-

Nga

Kur Tirana shkarkoi Julian Ahmatajn, diskutimi ishte nëse do të mund të shmangte apo jo vendin e “play off”-it. Askush nuk e kishte menduar se do të bënin një fazë të tërë pa humbje dhe tani në këtë periudhë të kampionatit do t’i shikonin të gjithë nga lart. Bardheblutë kryesojnë me meritë tabelën e klasifikimit, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Statistikat e frikshme, Tirana është super pas minutës së 80-të

Publikuar

-

Nga

Përgatitja fizike e një skuadre vlerësohet sidomos në minutat e fundit, kur arrin që të ruajë ritmin, të imponohet dhe mbi të gjitha të marrë pikë të arta në atë që quhet fryma e fundit. Mbi të gjitha, këtë edicion ka një hapësirë kohore e cila mund të konsiderohet momenti “Tirana”. Pas minutës së 80-të, […]

LEXO TE PLOTE