Connect with Us

Toni Kroos tregon kohën kur do të tërhiqet nga Gjermania/ Nuk do të vras veten nëse…

Sport

Toni Kroos tregon kohën kur do të tërhiqet nga Gjermania/ Nuk do të vras veten nëse…

Publikuar

-

Pas humbjes së djeshme në fushën e tyre ndaj Holandës, sot ka ardhur një tjetër lajm i keq për tifozët gjermanë. Toni Kroos ka vendosur të tërhiqet nga kombëtarja gjermane pas Euro 2020, që do të luhet verën e ardhshme.

“Pas kampionatit Europian, mendoj se do të jetë periudha më e përshtatshme për t’u tërhequr nga Gjermania. Nuk do të vras veten nëse nuk e mbyll karrierën duke fituar këtë kompeticion. Jam i lumtur më atë që kam arritur”, tha mesfushori gjerman.

Të mendosh që verën që vjen, kampioni i botës do të jetë vetëm 30-vjeç dhe duket e habitshme që një lojtar të tërhiqet nga kombëtarja në këtë moshë. Ndoshta Toni ndryshon mendim deri atëherë! /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Sot do ishte duke luajtur në La Liga, nuk do ta besoni çfarë i ka ndodhur Myrto Uzunit

Publikuar

-

Nga

Myrto Uzuni është duke kaluar një formë të shkëlqyer te skuadra e Lokomotivës së Zagrebit në Kroaci. Talenti beratas gjeti rrugën e rrjetës edhe në sfidën e kësaj jave. Në një lidhje direkte për emisionin “Zona Gol”, talenti i Kombëtares, foli në lidhje me prapaskenat e merkatos së janarit duke u shprehur: “Unë jam tifoz […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Kryesojnë me meritë kampionatin, ja 17 motivet pse Tirana po bën ligjin në Superligë

Publikuar

-

Nga

Kur Tirana shkarkoi Julian Ahmatajn, diskutimi ishte nëse do të mund të shmangte apo jo vendin e “play off”-it. Askush nuk e kishte menduar se do të bënin një fazë të tërë pa humbje dhe tani në këtë periudhë të kampionatit do t’i shikonin të gjithë nga lart. Bardheblutë kryesojnë me meritë tabelën e klasifikimit, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Statistikat e frikshme, Tirana është super pas minutës së 80-të

Publikuar

-

Nga

Përgatitja fizike e një skuadre vlerësohet sidomos në minutat e fundit, kur arrin që të ruajë ritmin, të imponohet dhe mbi të gjitha të marrë pikë të arta në atë që quhet fryma e fundit. Mbi të gjitha, këtë edicion ka një hapësirë kohore e cila mund të konsiderohet momenti “Tirana”. Pas minutës së 80-të, […]

LEXO TE PLOTE