Connect with Us

Video: Ndërhyrje skandaloze ndaj Neymar/ Mbrojtësi befason me gjestin e tij

Sport

Video: Ndërhyrje skandaloze ndaj Neymar/ Mbrojtësi befason me gjestin e tij

Publikuar

-

Kur dy ekipe të Amerikës Latine janë përballë njëra-tjetrës nuk mungon kurrë grinta, spektakli, nervat, edhe pse mund të jetë thjehst një ndeshje miqësore. Kështu ka ndodhur edhe në miqësoren e luajtur sot në orët e para të mëngjesit mes Brazilit dhe Kolumbisë, që përfundoi 2-2. Vëmendja më e madhe në këtë ndeshje ishte te Neymar, që rikthehet në fushën e lojës pas 3 muajve për shkak të një dëmtimi të rëndë.

Neymar ishte protagonisti kryesor i kësaj miqësoreje për atë që ndodhi në fushën e lojës. Ylli i PSG-së dha asistin për golin e Casemiros dhe pak minuta më vonë shënoi vetë. Në fund të pjesës së parë ndodhi një incident i pakëndshëm, ku Neymar rrezikoi seriozisht të dëmtohej sërish.

Mbrojtësi i Kolumbisë, Davinson Sanchez Mina, e shtyn fort brazilianin, duke bërë që ky i fundit të përplaset me kokë në reklamat anësore. Këtë herë, fati ishte në anën e Neymarit. Për habinë e të gjithëve, mbrojtësi 23-vjeçar mirë që bëri një ndërhyrje skandaloze, por nuk kërkoi as falje. Duhet thënë se edhe për arbitrin, kjo ishte një ndërhyrje krejt normale. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Sport

Champions: Natë me gola/ Fitore për Bayernin, Realin, Juven dhe PSG-në

Publikuar

-

Janë mbyllur ndeshjet e fundit të fazës me grupe dhe nuk ka pasur shumë surpriza, pasi të gjitha ekipet e mëdha kanë fituar. Atletico Madrid është ekipi i fundit që pret zyrtarisht biletën për në raundin tjetër, pas fitores 2-0 në shtëpi ndaj Lokomotiv Moskës. Në ndeshjen tjetër të këtij grupi, Juventusi fitoi në transfertë […]

LEXO TE PLOTE
" "

BundesLiga

Champions: Coutinho vulos fitoren e Bayernit me këtë supergol

Publikuar

-

Bayern Munich ka shënuar golin e tretë në “Allianz Arena” ndaj Tottenham, në ndeshjen e fundit në fazën e grupeve. Ishte Coutinho që dërgoi topin në rrjetë në minutën e 64′ me një goditje të bukur nga distanca. Braziliani i dha topit një hark të bukur dhe portieri i miqve nuk kishte ç’të bënte tjetër […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kombëtare

Tifozja e kombëtares bën tatuazhin e ri, kësaj here në vendin intim

Publikuar

-

Nga

Rike Roçi është një nga vajzat më të përfolura në “showbiz”-in shqiptar, njihet ndryshe edhe si tifozja më e zjarrtë e Kombëtares shqiptare, të cilën e ndoqi nga shkallët e stadiumit në “Euro 2016” në Francë. Ajo njihet edhe për format e saj bombastike, ku nuk ngurron të provokojë shpeshherë ndjekësit me foto provokuese. Së […]

LEXO TE PLOTE
" "

Seria A

Champions League: Buffon bëhet pjesë e historisë, i afrohet rekordit të paprekshëm

Publikuar

-

Në transfertën ndaj Leverkusen në ndeshjen e fundit për fazën e grupeve në Champions League, Sarri ia ka besuar portën Gigi Buffonit. Portieri legjendar i “Zonjës” është futbollisti i dytë më i vjetër që luan në historinë e Champions League, plot 41 vjeç e 317 ditë. Vendi i parë që duket se është i paprekshëm […]

LEXO TE PLOTE