Connect with Us

45 minutat e para të eliminatoreve/ Spanja mjaftohet me një gol të dyshimtë, Italia ndahet në paqe

Sport

45 minutat e para të eliminatoreve/ Spanja mjaftohet me një gol të dyshimtë, Italia ndahet në paqe

Publikuar

-

Kanë përfunduar pjesët e para të ndeshjeve eliminatore për Euro 2020, që po luhen aktualisht.

Spanja po fiton 1-0 ndaj Ishujve Faroe. Ishte Rodrigo që dërgoi topin në rrjetë në minutën e 13′, duke përfituar nga rrëmuja në zonë. Ka pasur kontestime nga ana e miqve, pasi pretendojnë për pozicion jashtë loje. Po në këtë grup, Norvegjia shënoi në limitet e pjesës së parë në derbin nordik ndaj Suedisë.

Në ndeshjet e tjera, Greqia po fiton 1-0 ndaj modestëve të Liechtenstein, Italia e ka mbyllur në paqe pjesën e parë në Finlandë. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Muça jep zgjidhjen: Ja çfarë duhet të ndodhë me kampionatin në këto momente

Publikuar

-

Nga

Do të ishte titulli i parë për ekipin e Beratit në elitën e futbollit shqiptar, por në fakt u fitua nga Tirana e cila festoi të 19-tin. Nëse për beratasit, ndeshja shtesë është e kontestuar dhe sipas tyre u manipulua rregullorja, për kampin bardheblu të asaj kohe, kjo është e papranueshme. Shkëlqim Muça, ish-trajneri i […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Në djall koronavirusi, Napoli dhe Juventusi nisin garën për Vedat Muriqin

Publikuar

-

Nga

Klubi i Fenerbahçes nuk ka vendosur nëse do të shesë apo jo Vedat Muriqin në verë. Por nëse do të nxjerrë në shitje sulmuesin e Kosovës, është e sigurt se për të nuk do të mungojnë ofertat. Sipas mediave në Turqi, disa nga klubet më të njohura në botë janë tashmë në garë për futbollistin […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Duka i thur elozhe Ramës: Gjesti më i bukur, ndihem krenar

Publikuar

-

Nga

Gjesti më i bukur i këtyre ditëve dhe që ka bërë xhiron e rrjetit në Shqipëri dhe në Itali, ishte padyshim dërgimi i 30 mjekëve nga ana jonë. Ashtu siç do të shprehej edhe vetë Rama, kjo ishte një simbolikë e qartë se pavarësisht se jemi një vend i vogël dhe i varfër, nuk harrojmë […]

LEXO TE PLOTE