Connect with Us

“El Clasico” e parë e femrave/ Barcelona poshtëron Real Madridin

La Liga

“El Clasico” e parë e femrave/ Barcelona poshtëron Real Madridin

Publikuar

-

Për herë të parë në historinë e futbollit në Spanjë, nga ky sezon do të kemi “El Clasico” jo vetëm të meshkujt, por edhe te femrat.

Në përballjen e parë, që u luajt në “Johan Cruyff”, Barcelona fitoi 9-1 ndaj Taco-s, që sezonin e ardhshëm do të mbajë emrin e Real Madridit. Florentino Perez e bleu këtë ekip vetëm disa muaj më parë dhe për arsye proceduriale këtë sezon do të vazhdojë me emrin Taco-s.

Tek ekipi madrilen luan dhe futbollistja me origjinë shqiptare, por që përfaqëson Suedinë, Kosovare Asllani. Ajo u transferua në La Liga gjatë merkatos së kësaj vere. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

BundesLiga

Champions: Interi mbetet me “gisht në gojë”, kualifikohet Dortmundi falë dhuratës së Barcelonës

Publikuar

-

Për të dytin vit rresht, Interi nuk arrin dot të kalojë fazën e grupeve në Champions League. Zikaltërve iu duhej me patjetër fitorja sot ndaj Barcelonës, për të prerë biletën. Edhe pse katalanasit vinin sot me shumë mungesa dhe vetëm me Antoine Griezmann ( më pas në vendin e tij u fut Suarez) nga formacioni […]

LEXO TE PLOTE
" "

La Liga

Champions League: Hesht “San Siro”, shënon Barcelona

Publikuar

-

Barcelona ka gjetur golin e avantazhit në “San Siro”, duke heshtur 72 mijë tifozët e pranishëm. katalansit shënuan me Carles Perez në minutën e 22′ pas një pasimi të gjatë të Griezmann dhe asistit të Vidal. Me këtë rezultat vështirësohen akoma edhe më shuëm shansët e zikaltërve për t’u kualifikuar për në fazën tjetër, pasi […]

LEXO TE PLOTE
" "

La Liga

“Finalja” Inter-Barcelona, formacionet zyrtare/ Sa shumë surpriza

Publikuar

-

Janë publikuar formacionet zyrtare të supersfidës së mbrëmjes në Champions League, inter-Barcelona, por edhe të ndeshjeve të tjera të darkës. Conte ka hedhur formacionin më të mirë të mundshëm, pas mungesave të Barella, Sensi dhe Gagliardini. Në anën tjetër, Barcelona e kualifikuar iu ka besuar një vend në formacion të rinjve dhe lojtarëve rezervistë. Ndeshja […]

LEXO TE PLOTE
" "

La Liga

Guardiola “trullos” Barcelonën, iu rrëmben kampionin e botës

Publikuar

-

Manchester City është duke zhvilluar një sezon larg pritshmërive këtë sezon duke humbur duelin për titullin kampion aktualisht me Liverpoolin. Skuadra e Pep Guardiolës ka pësuar shumë gola në Premier League dhe trajneri spanjoll po monitoron situatën për të përforcuar skuadrën me një mbrojtës cilësor. Objektivi i Citinzens për në Janar është pikërisht Samuel Umtiti. […]

LEXO TE PLOTE