Connect with Us

Guardiola i dyti/ Ja kush janë 10 trajnerët më të mirë në historinë e Premier League

Premier Liga

Guardiola i dyti/ Ja kush janë 10 trajnerët më të mirë në historinë e Premier League

Publikuar

-

“Që të jesh një trajner i mirë, duhet me patjetër të drejtosh në Premier League”. Mbi 400 trajnerë kanë drejtuar në kategorinë më të lartë të futbollit në Angli, që nga nisja e saj. Mes tyre dhe shumë emra të mëdhenj.

Por, kush janë 10 trajnerët më të mirë në historinë e atij që për shumë tifozë është kampionati më i bukur në botë?

Përgjigjen ua jep “Givemesport”, që së fundi ka përcaktuar 10-tshen më të mirë të trajnerëve në historinë e PL.

10: Mauricio Pochettino
9: Antonio Conte
8: Kenny Dalglish
7: Claudio Ranieri
6: Jurgen Klopp
5: Rafael Benitez
4: Jose Mourinho
3: Arsene Wenger
2: Pep Guardiola
1: Sir Alex Ferguson

/CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

Arsenali shkatërroi 4-0 “Qymyrxhinjtë”/ Video: Goli i Ozil thyen rekord në Premier League

Publikuar

-

Arsenali ka mposhtur 4-0 Newcastle duke zhvilluar një ndeshje mjaftë të mirë në shtëpi. Goli i tretë ka qenë tepër i veçantë, ai vulosi 100% fitoren dhe u shënua nga Mesut Ozil, i cili kishte mbi 300 ditë që nuk gjente rrjetën. Por kjo nuk është e gjitha, plot 35 prekje janë bërë në aksionin […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Tottenhami fiton në frymën e fundit/ Tërbohet Mourinho

Publikuar

-

Tottenham ka marrë një fitore dramatike me shifrat 2-3 ndaj Aston Villës në transfertë. Ekipi i drejtuar nga Jose Mourinho festoi pikërisht në minutën e fundit të ndeshjes, me Son që ishte heroi i “Gjelave”. Pjesa e parë nisi me protagonist Toby Alderëeireld. Mbrojtësi belg fillimisht shënoi një autogol në minutën e 9-të, ndërsa në […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Man. City u dënua me 2 vite/ Reali i rrëmben yllin e madh, kushton 180 milionë paundë

Publikuar

-

Real Madridi po mendon të plaçkisë te Manchester City pas dënimit që “Qytetarët” morën nga UEFA. Ata nuk do të luajnë në dy edicionet e radhës në Champions Leagues dhe kanë marrë një gjobë të majme. Yjet e ekipit mund të largohen nga Anglia dhe “Los Blancos” duan të rrëmbejnë Raheem Sterling. Sulmuesi është një […]

LEXO TE PLOTE