Connect with Us

Messi mund të largohet në fund të sezonit/ Zbulohet plani gjenial i Barcelonës për të mbajtur në ekip

La Liga

Messi mund të largohet në fund të sezonit/ Zbulohet plani gjenial i Barcelonës për të mbajtur në ekip

Publikuar

-

Tashmë dihet nga të gjithë se Lionel Messi mund të largohet nga Barcelona në fund të këtij sezoni, apo kur ai të dojë, edhe pse kontrata me katalanasit i mbaron në qershorin e vitit 2021. Por marrëveshja mes klubit katalanas dhe yllit argjentinas është e tillë që i jep të drejtë “Pleshtit” të largohet si lojtar i lirë kur ai të dojë.

Sot, “Mundo Deportivo” raporton se klubi katalanas po përgatit planin për të mbajtur akoma në “Camp Nou” argjentinasin. Messit do t’i ofrohet një kontratë e përjetshme nga Barcelona, ndërsa nuk dihet akoma nëse do të jetë më rrogën aktuale apo do të ketë ndryshim. Aktualisht, Messi është lojtari më i paguar në botë me 40 milionë euro në sezon. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Barça shmang turpërimin, triumfon në sekondat e fundit ndaj ekipit anonim

Publikuar

-

Nga

Barcelona vuajti jo pak për të mposhtur një ekip të divizionit të tretë të futbollit spanjoll në Kupën e Mbretit. UD Ibiza-Eivissa realizoi një nisje fantastike dhe gjeti golin në minutën e nëntë. Pep Caballe festoi gjatë golin që nuk do e harrojë kurrë, njësoj si tifozët e ekipit të vogël. Trajneri Setien kishte lënë […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Video: Barcelona ndëshkohet brenda 9 minutash nga ekipi i Kategorisë së Tretë/ Stadiumi merr “flakë”

Publikuar

-

Në Spanjë luhen sot ndeshjet e Kupës së Mbretit. Surpriza e vërtetë vjen nga ndeshja mes Ibiza, ekip i Kategorisë së Tretë në Spanjë dhe Barcelonës. Vendasit kanë gjetur golin pas 9 minutash lojë, pas një aksioni shumë të bukur, që u finalizua me sukses nga Perez Mateo. Pas këtij goli, i gjithë stadiumi shpërtheu […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

A do ta blejë Bayerni brazilianin Coutinho?/ Merret vendimi

Publikuar

-

E ardhmja e Philippe Coutinhos nuk do të jetë te Bayern Munich. I transferuar gjatë verës së kaluar në formë huazimi te kampionët e Gjermanisë për 8,5 milionë euro më të drejtë blerjeje për 120 milionë euro në fund të sezonit, mesfushori me tipare sulmuese nuk ka bindur në këto muaj të parë në Bavari […]

LEXO TE PLOTE