Connect with Us

Reagim absurd nga shteti i Çekisë: Kosova fitoi, tani nuk e njohim si shtet!

Kombëtare

Reagim absurd nga shteti i Çekisë: Kosova fitoi, tani nuk e njohim si shtet!

Publikuar

-

Përfaqësuesja e Kosovës arriti të merrte ditën e djeshme një fitore mjaft të rëndësishme ndaj një kundërshtari të drejtpërdrejtë si Republika Çeke, duke marrë përkohësisht edhe kreun e grupit. Ndërkohë kjo humbje ka lënë shije të hidhur te çekët, madje këta të fundit po i çojnë gjërat shumë larg edhe në aspektin e politikës.

Ka qenë vetë presidenti i Republikës Çeke, Milos Zeman, i cili ka deklaruar se njohja e Kosovës si shtet ka qenë një gabim. Presidenti Zeman do të shkojë në një vizitë zyrtare në Serbi në ditët në vijim, ndërsa gjatë orëve të fundit para kësaj vizite është shprehur se shteti i tij mund të tërheqë njohjen e pavarësisë së Kosovës, gjë të cilën e ka thënë më parë edhe ministri i mbrojtjes së Çekisë.

“Bie në të njëjtin mendim me deklaratën e ministrit të mbrojtjes Metnar, i cili ka thënë se njohja e Kosovës ka qenë një gabim diplomatik. E ndaj të njëjtin mendim, dhe nëse shtete të tjera do të tërheqin njohjen e pavarësisë së Kosovës, atëherë Republika Çeke do të rreshtohet mes tyre”, ka thënë Milos Zeman.

Këtu mund të ketë ndikuar edhe fakti që himni i tyre u vërshëllye nga tifozët shqiptarë para ndeshjes, megjithëse kishin përgatitur një surprizë të pakëndshme me dron në mbishkrimin: “Kosova është Serbi”.

Një situatë kjo tërëisht absurde, teksa pas një loje të humbur në futboll, presidenti i një shteti kërcënon me mosnjohjen e pavarësisë. Më shumë se qesharake… /Sport Ekspres/

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Sot do ishte duke luajtur në La Liga, nuk do ta besoni çfarë i ka ndodhur Myrto Uzunit

Publikuar

-

Nga

Myrto Uzuni është duke kaluar një formë të shkëlqyer te skuadra e Lokomotivës së Zagrebit në Kroaci. Talenti beratas gjeti rrugën e rrjetës edhe në sfidën e kësaj jave. Në një lidhje direkte për emisionin “Zona Gol”, talenti i Kombëtares, foli në lidhje me prapaskenat e merkatos së janarit duke u shprehur: “Unë jam tifoz […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

VIDEO/ Sadiku dhe Bare dhurojnë spektakël te Malaga, bomberi “arkitekt” i triumfit të sotëm

Publikuar

-

Nga

Ndeshja e sotme e Malagas së Armando Sadikut dhe Keidi Bares ka qenë shumë e veçantë. Për herë të parë pas shumë vitesh, klubi nuk është më nën drejtimin e sheikut Al Thani, pasi një gjykatë administrative i ka hequr atij drejtimin për shkak të mospërmbushjes së detyrimeve financiare ndaj klubit që tani ka kaluar […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Realizoi supergol, shikoni çfarë shkruajnë mediat skoceze për Kamberin

Publikuar

-

Nga

Florian Kamberi mori lëvdatat e mediave skoceze për paraqitjen e sotme kundër Sent Xhonstounit në kampionatin skocez. Sulmuesi shqiptari u shpall “Lojtari i ndeshjes” së sotme ku realizoi një gol me gjysmëroveshatë 4 minuta pasi u hodh në fushë dhe asistoi golin e barazimit të skuadrës së tij Glasgou Rejnxhërs.   Për paraqitjen e sotme […]

LEXO TE PLOTE