Connect with Us

Skandali me himnin ndaj Shqipërisë/ Griezmann reagon ashpër

Kombëtare

Skandali me himnin ndaj Shqipërisë/ Griezmann reagon ashpër

Publikuar

-

Franca fitoi mbrëmë 4-1 ndaj Shqipërisë në ndeshjen eliminatore për Euro 2020, por skandali që ndodhi me himnin në fillim të ndeshjes mori vëmendjen e gjithë mediave botërore.

Organizatorët e ndeshjes në vend të himnit shqiptar vendosën atë të Andorrës. Pasi kaluan disa minuta, u korrigjua gabimi, u vendos himni shqiptar, spikeri i stadiumit kërkoi falje dhe ndeshja vazhdoi normalisht.

Në lidhje me këtë skandal ka folur edhe Antoine Griezmann, ylli 120-milionë eurosh i francezëve që luan me Barcelonën.

“U befasuam shumë. Fillimisht, nuk e dinim se çfarë po ndodhte, nuk po e kuptonim dot. Por, kjo është diçka që nuk duhet të përsëritet. Edhe neve do të na lëndonte njësoj po të ndodhte kjo gjë”, u shpreh Griezmann. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Shok skuadre me Hykën, Sabjen Lilaj shënon gol në Izrael

Publikuar

-

Nga

Mesfushori i Kombëtares, Sabjen Lilaj, ka gjetur rrugën e rrjetën në kampionatin izraelit me fanellën e Nes Tziona, në triumfin 3-0 që skuadra e tij arriti ditën e sotme. Si Lilaj ashtu dhe mesfushorit tjetër shqiptar, Jahmir Hyka, u aktivizuan titullarë në përballjen e sotme, duke bërë një paraqitje dinjitoze. Sulmuesi Stain realizoi dopietë për […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtarja e femrave dhuron spektakël në “Air Albania”, i shënon 5 gola Malit të Zi

Publikuar

-

Nga

Shqipëria e femrave U-16 ka bërë një ndeshje shumë të mirë dhe ka mundur me rezultatin 5-2 Malin e Zi, në ndeshjen kualifikuese të vlefshme për UEFA Development Tournamet. Ekipi i drejtuar nga Agustin Kola, dhuroi spektakël në stadiumin “Air Albania”, duke kënaqur të pranishmit që ishin aty për të ndjekur këtë ndeshje. Golat në […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Te Rangersi impresionohen nga Kamberi, është talent i shkëlqyer

Publikuar

-

Nga

Florian Kamberi është një tjetër emër për t’u mbajtur shënim dhe nga ku pritet shumë sa i përket të ardhmes në Kombëtaren e Shqipërisë. Në ndeshjet e marsit do të ftohet sërish nga Reja, për të debutuar me fanellën kuqezi dhe këtë herë nuk e ndal asnjë pengesë. Nga ana tjetër, po vazhdon aventura te […]

LEXO TE PLOTE