Connect with Us

Asnjë ndeshje me drita, ja kur luhen ndeshjet e javës së katërt

Sport

Asnjë ndeshje me drita, ja kur luhen ndeshjet e javës së katërt

Publikuar

-

FSHF ka vendosur ditën e sotme, për axhendën e javës së katërt në Kategorinë Superiore, e ku bie në sy se të gjitha takimet luhen me ndriçim natyral, dhe asnjë në oraret e mbrëmjes.

Tre takime luhen në orën 16:00 gjatë ditës së shtunë, më 14 shtator, ndërsa dy të tjerat gjatë të dielës, po në të njëjtin orar. Burime të “Panorama Sport” pranë FSHF, bëjnë me dije se pas problemit me ndriçimin në stadiumet shqiptare, këtë javë është marrë vendimi që të gjitha të luhen në orën 16:00.

FSHF nuk ka lejuar asnjë ndeshje të luhet në mbrëmje, pasi përveç stadiumit të Elbasanit dhe Shkodrës, asnjë tjetër nuk i plotëson kriteret dhe standardet. Disa prej tyre kanë probleme llampat e ndriçimit, ndërsa të tjerë rrezikojnë edhe jetë njerëzish, pasi strukturat e tyre nuk janë të sigurta, dhe ka rrezik edhe që të shemben.

Java 4-t (14-15 shtator)

TË SHTUNËN

Tirana-Skënderbeu | 16:00

Teuta-Vllaznia | 16:00

Luftëtari-Flamurtari | 16:00

TË DIELËN

Laçi-Partizani | 16:00

Bylis-Kukësi | 16:00

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

“Copë mishi me 2 sy”, klubi shqiptar shpërthen ndaj arbitrit

Publikuar

-

Nga

Kanë përfunduar ndeshjet e Kategorisë së Parë në të cilën ka pasur rezultate surprizuese. Për grupin B ose siç njihet ndryshe ai i jugut, Turbina u përmby në “Nexhip Trungu” nga Besa. Ndeshja ka qenë e ekuilibruar në fushë, me Turbinën që ka kaluar në avantazh në të 71 minutë me Jaupin nga pika e […]

LEXO TE PLOTE

Sport

“E keqja nuk paska fund”, ish-trajnerin e Kukësit e “masakorjnë” keq

Publikuar

-

Nga

Peter Pacult ka lënë postin e trajnerit pë të marrë atë të anëtarit të bordit të mbikëqyrjes në klubin e FAC në austri. Por ish-traneri i Kukësit duket se nuk ka lënë një përshtypje dhe aq të mirë në ambientin austriak. Në një editorial të tijin, Martin Blumenau tregon “anën e errët” të Pacult-it. Ai […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Debutimi me fanellën e Barcelonës, Manaj gjen rrugën e rrjetës, por …

Publikuar

-

Nga

Rei Manaj e ka nisur me këmbën e mbarë aventurën e re me Barcelonën B. Sulmuesi i kombëtares së Shqipërisë u aktivizua që nga minuta e parë titullar në fitoren 2-0 ndaj Ejeas në sfidën e javës së 22-ë të kategorisë së tretë të futbollit iberik. 22-vjeçarit iu pre në mes gëzimi teksa shënoi golin […]

LEXO TE PLOTE