Connect with Us

Broja gjen fajtorin e humbjes ndaj Austrisë: Ne bëmë çfarë na tha Alban Bushi

Kombëtare

Broja gjen fajtorin e humbjes ndaj Austrisë: Ne bëmë çfarë na tha Alban Bushi

Publikuar

-

Armando Broja ka folur pas humbjes 4-0 së Kombëtares U-21 kundër Austrisë U-21. Sulmuesi i skuadrës sonë që luan në radhët e Chelsea-it, deklaroi për mikrofonin e RTSH-së:

“Deri në minutën e 75-të kemi qenë 1-0 për Francën. Kemi mbrojtur shumë mirë në atë sfidë. Kemi bërë çfarë na tha Bushi. Ndërsa sot me Austrinë kemi luajtur më mirë. Kishim më shumë shanse se ata. Topi s’donte të hynte në portë. Ata ishin shumë keq. S’e di, nuk di ç’të them.

Katër ndeshje të humbura? S’kemi futbollistë të fortë që s’kanë ardhur. Për shembull Kallaku s’ka ardhur. Kur vijnë ata, jemi më të fortë. Unë shoh gjithmonë përpara. E ardhmja? Nuk e di. Ishalla më thirrin në ndeshjet e ardhshme. Sot për shembull nuk erdhi goli”, ka përfunduar ai.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Sot do ishte duke luajtur në La Liga, nuk do ta besoni çfarë i ka ndodhur Myrto Uzunit

Publikuar

-

Nga

Myrto Uzuni është duke kaluar një formë të shkëlqyer te skuadra e Lokomotivës së Zagrebit në Kroaci. Talenti beratas gjeti rrugën e rrjetës edhe në sfidën e kësaj jave. Në një lidhje direkte për emisionin “Zona Gol”, talenti i Kombëtares, foli në lidhje me prapaskenat e merkatos së janarit duke u shprehur: “Unë jam tifoz […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

VIDEO/ Sadiku dhe Bare dhurojnë spektakël te Malaga, bomberi “arkitekt” i triumfit të sotëm

Publikuar

-

Nga

Ndeshja e sotme e Malagas së Armando Sadikut dhe Keidi Bares ka qenë shumë e veçantë. Për herë të parë pas shumë vitesh, klubi nuk është më nën drejtimin e sheikut Al Thani, pasi një gjykatë administrative i ka hequr atij drejtimin për shkak të mospërmbushjes së detyrimeve financiare ndaj klubit që tani ka kaluar […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Realizoi supergol, shikoni çfarë shkruajnë mediat skoceze për Kamberin

Publikuar

-

Nga

Florian Kamberi mori lëvdatat e mediave skoceze për paraqitjen e sotme kundër Sent Xhonstounit në kampionatin skocez. Sulmuesi shqiptari u shpall “Lojtari i ndeshjes” së sotme ku realizoi një gol me gjysmëroveshatë 4 minuta pasi u hodh në fushë dhe asistoi golin e barazimit të skuadrës së tij Glasgou Rejnxhërs.   Për paraqitjen e sotme […]

LEXO TE PLOTE