Connect with Us

E bujshme/ Neuer zbulon ditën kur do të tërhiqet nga futbolli

BundesLiga

E bujshme/ Neuer zbulon ditën kur do të tërhiqet nga futbolli

Publikuar

-

Portieri Manuel Neuer, që mbron portën e Bayern Mynih dhe të kombëtares gjermane, ka folur sot në lidhje me të ardhmen e tij dhe datën se kur do të tërhiqet nga sporti.

“Vjen një moment kur t’i e kupton se njerëzit nuk kanë më nevojë për ty. Sot po bëhet gjithnjë e më e vështirë të gjesh një motivim”, tha Neuer, 33 vjeç. Ai luan prej vitit 2011 me Bayern, ekip me të cilin ka një kontratë deri në vitin 2021.

“Unë ndjej se jam ende i rëndësishëm në kombëtare dhe këtu janë të gjithë të kënaqur që jam ende pjesë e ekipit. Natyrisht që këtë besim duhet ta justifikoj në fushë. Jetëgjatësia ime në sport do të varet edhe nga dashuria që kam për futbollin”, u shpreh Neuer.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

Video: Fitore spektakolare e Dortmundit/ Ky 19-vjeçar çudit botën

Publikuar

-

Dortmundi e ka nisur vitin 2020 me një fitore spektakolare 3-5 në transfertë ndaj Augbsburg. Protagonisti kryesor i këtij takimi ishte 19-vjeçari, Erling Haaland, i transferuar merkaton e janarit për 45 milionë euro nga Salzburg. Deri në minutën e 55′, Augsburgu po udhëhiqte 3-1. Në minutën e 56′, Favre aktivzion norvegjezin Haaland dhe aty fillon […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Video: 19-vjeçari i Dortmundit i magjeps të gjithë, shënon golin e parë pas 3 minutash lojë

Publikuar

-

Augsburgu dhe Dortmundi po dhurojnë një ndeshje spektakolare për javën e 18-të të Bundesligës. Deri në minutën e 55′, vendasit po kresonin 3-1. në minutën e 56′, trajneri i Dortmundit, Favre, largon Piszczek dhe fut Erling Haaland, 19-vjeçarin norvegjez i cili u ble në merkaton e janarit për një shumë totale rreth 45 milionë euro. […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

“Nuk ishte njerëzor”, mbrojtësi sulmon ashpër Besnik Hasin

Publikuar

-

Nga

Besnik Hasi është duke kaluar një moment të mirë në karrierë, teksa po lufton për titullin në Arabinë Saudite me skuadrën e tij të Al Raedit. Ndërkohë një nga periudhat më të këqija dhe për t’u harruar sa i përket teknikut shqiptar, është ajo në Poloni. Pikërisht në periudhën kur do të drejton Legian e […]

LEXO TE PLOTE