Connect with Us

Ja 10 ekipet më të shtrenjta në botë/ Vetëm një arrin shifrën 1 miliard euro

Premier Liga

Ja 10 ekipet më të shtrenjta në botë/ Vetëm një arrin shifrën 1 miliard euro

Publikuar

-

Manchester City ka krijuar skuadrën e parë 1-miliardëshe, thotë një raport i CIES Football Observatory.

City ka shpenzuar 1,014 miliard euro për skuadrën aktuale, ndërsa në vend të dytë është Paris Saint-Germain me 913 milionë euro dhe në vend të tretë Real Madridi me 902 milionë euro.

CIES është një grup që grumbullon statistika të futbollit me bazë në Zvicër. Ndërkohë skuadra më e lirë në pesë kampionatet elitare të Europës është Paderborn, që vlen vetëm 4 milionë euro.

10 skuadrat më të shtrenjta:

1. Manchester City – 1.014 billion

2. Paris St-Germain – 913m

3. Real Madrid – 902m

4. Manchester United – 751m

5. Juventus – 719m

6. Barcelona – 697m

7. Liverpool – 639m

8. Chelsea – 561m

9. Atletico Madrid – 550m

10. Arsenal – 498m

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

Champions League/ Napoli ul me këmbë në tokë kampionët në fuqi

Publikuar

-

Napoli e ka nisur në mënyrën më të mirë të mundshme sezonin e ri në Champions League, pas fitores 2-0 në shtëpi ndaj Liverpoolit.

Ekipi i Ancelottit edhe pse kishte përballë kampionët në fuqi të Europës e dominojë ndeshjen nga fillimi në fund. Dy golat e takimit u shënuan në minutat e fundit.

Fillimisht në minutën e 81′, Dries Mertens dërgoi topin në rrjetë nga penalltia, që u fitua nga Jose Callejon.

Në minutat shtesë, Napoli shënoi edhe golin e dytë me transferimin e kësaj vere, Fernando Llorente, që përfitoi nga një gabim i Van Dijk.

Në ndeshjen tjetër të këtij grupi, Salzburgu fitoi bindshëm 6-2 ndaj Genk, duke mbajtur vendin e parë me golavarazh më të mirë se Napoli. /CNA.al

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Nuk do t’u besoni syve/ Video: Portieri zëvendësues i Liverpoolit bën pritjen e vitit

Publikuar

-

Në “San Paolo” mungon ende goli në sfidën mes Napolit dhe Liverpoolit, edhe pse kanë kaluar mbi 70 minuta.

Rezulati mund të ishte ndryshe nëse portieri i Liverpoolit, Adrian, nuk do të kishte bërë një pritje të jashtëzakonshme duke ndaluar topin e goditur nga Dries Mertens nga shumë afër.

Adrian është portieri zëvendësues i Alisson, pasi braziliani është i dëmtuar prej disa kohësh. /CNA.al

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Habit ish-aktorja e filmave porno/ Jam tifoze e të gjitha ekipeve, përveç këtij

Publikuar

-

Ish-aktorja e filmave porno, Mia Khalifa, ka filluar të tregojë një anë të panjohur të sajën, që është tifoze e madhe e futbollit.

Madje, Mia ka ndjekur ndeshjen e fundit në Premier League mes Watford dhe Arsenalit, ku shfaqi haptas antipatinë e saj ndaj “Topçinjve”.

“Jam tifoze e të gjitha ekipeve që luajnë kundër Arsenalit”, shkruajti ajo në Twitter. Nuk e dimë pse Mia ka krijuar këtë inat të madh për Arsenalin, por kohët e fundit poston shumë rreth futbollit dhe ndeshjeve të ndryshme, duke befasuar jo pak ndjekësit e saj. /CNA.al

LEXO TE PLOTE