Connect with Us

Nga Amerika fillojnë parashikimet/ Këto janë 5 kombëtaret favorite për të fituar Euro 2020

Sport

Nga Amerika fillojnë parashikimet/ Këto janë 5 kombëtaret favorite për të fituar Euro 2020

Publikuar

-

Edhe pse faza eliminatore ende nuk ka përfunduar, parashikimet për fituesin Euro 2020 kanë nisur që tani. Kanali televiziv i sportit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ESPN, shikon Francën, si favoritin kryesor për të fituar kompeticionin më të rëndësishëm europian për kombëtare.

Në vend të dytë renditet e Anglia e Southgate, që është në grup me Kosovën në fazën eliminatore. Spanja, që e ka fituar këtë trofe në vitin 2012, renditet e treta. Vendet 4 dhe 5 mbahen nga Gjermania dhe Belgjika me koeficient të njëjtë.

Fituesi në fuqi i Europianit, Portugalia, nuk bën pjesë në ekipet favorite këtë herë , të paktën sipas televizionit amerikan. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Sot do ishte duke luajtur në La Liga, nuk do ta besoni çfarë i ka ndodhur Myrto Uzunit

Publikuar

-

Nga

Myrto Uzuni është duke kaluar një formë të shkëlqyer te skuadra e Lokomotivës së Zagrebit në Kroaci. Talenti beratas gjeti rrugën e rrjetës edhe në sfidën e kësaj jave. Në një lidhje direkte për emisionin “Zona Gol”, talenti i Kombëtares, foli në lidhje me prapaskenat e merkatos së janarit duke u shprehur: “Unë jam tifoz […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Kryesojnë me meritë kampionatin, ja 17 motivet pse Tirana po bën ligjin në Superligë

Publikuar

-

Nga

Kur Tirana shkarkoi Julian Ahmatajn, diskutimi ishte nëse do të mund të shmangte apo jo vendin e “play off”-it. Askush nuk e kishte menduar se do të bënin një fazë të tërë pa humbje dhe tani në këtë periudhë të kampionatit do t’i shikonin të gjithë nga lart. Bardheblutë kryesojnë me meritë tabelën e klasifikimit, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Statistikat e frikshme, Tirana është super pas minutës së 80-të

Publikuar

-

Nga

Përgatitja fizike e një skuadre vlerësohet sidomos në minutat e fundit, kur arrin që të ruajë ritmin, të imponohet dhe mbi të gjitha të marrë pikë të arta në atë që quhet fryma e fundit. Mbi të gjitha, këtë edicion ka një hapësirë kohore e cila mund të konsiderohet momenti “Tirana”. Pas minutës së 80-të, […]

LEXO TE PLOTE