Connect with Us

Partizani për krah Bayernit, Realit dhe Barcelonës/ Ja ku është antarësuar klubi shqiptar

Sport

Partizani për krah Bayernit, Realit dhe Barcelonës/ Ja ku është antarësuar klubi shqiptar

Publikuar

-

Partizani nga sot do të jetë anëtar në ECA (Shoqata e Klubeve Europiane). Ka qenë vetë klubi i kuq, që nëpërmjet një postimi në faqen zyrtare, ka konfirmuar anëtarësimin, i cili ka ardhur gjatë Asamblesë së Përgjithshme të ECA, të zhvilluar në Gjenevë.

Në këtë shoqatë bëjnë pjesë mbi 200 klube të Europës, midis të cilëve gjigandët e Bajern Mynih, Barcelona, Real Madrid, Mançester Junajtid, Juventus, etj.

NJOFTIMI I KLUBIT:

Klubi i Futbollit Partizani nga sot është anëtar në ECA (Shoqata e Klubeve Europiane). Konfirmimi i anëtarësimit ka ardhur gjatë Asamblesë së Përgjithshme të ECA, e cila zhvillohet në Gjenevë, Zvicër dhe ku bëjnë pjesë mbi 200 klube të Europës, midis të cilave gjigandët e Bajern Mynih, Barcelona, Real Madrid, Mançester Junajtid, Juventus dhe shumë klube të rëndësishme të kontinentit të vjetër . Kampionët e Shqipërisë tashmë janë pjesë e Shoqatës së Klubeve Europiane, e cila përfaqëson drejtpërsëdrejti klubet e futbollit në nivelin Europian.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

“Copë mishi me 2 sy”, klubi shqiptar shpërthen ndaj arbitrit

Publikuar

-

Nga

Kanë përfunduar ndeshjet e Kategorisë së Parë në të cilën ka pasur rezultate surprizuese. Për grupin B ose siç njihet ndryshe ai i jugut, Turbina u përmby në “Nexhip Trungu” nga Besa. Ndeshja ka qenë e ekuilibruar në fushë, me Turbinën që ka kaluar në avantazh në të 71 minutë me Jaupin nga pika e […]

LEXO TE PLOTE

Sport

“E keqja nuk paska fund”, ish-trajnerin e Kukësit e “masakorjnë” keq

Publikuar

-

Nga

Peter Pacult ka lënë postin e trajnerit pë të marrë atë të anëtarit të bordit të mbikëqyrjes në klubin e FAC në austri. Por ish-traneri i Kukësit duket se nuk ka lënë një përshtypje dhe aq të mirë në ambientin austriak. Në një editorial të tijin, Martin Blumenau tregon “anën e errët” të Pacult-it. Ai […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Debutimi me fanellën e Barcelonës, Manaj gjen rrugën e rrjetës, por …

Publikuar

-

Nga

Rei Manaj e ka nisur me këmbën e mbarë aventurën e re me Barcelonën B. Sulmuesi i kombëtares së Shqipërisë u aktivizua që nga minuta e parë titullar në fitoren 2-0 ndaj Ejeas në sfidën e javës së 22-ë të kategorisë së tretë të futbollit iberik. 22-vjeçarit iu pre në mes gëzimi teksa shënoi golin […]

LEXO TE PLOTE