Connect with Us

Te Juvja e teprojnë/ Blerja e Ribery nga Fiorentina më inteligjente se ajo e Ronaldos

Seria A

Te Juvja e teprojnë/ Blerja e Ribery nga Fiorentina më inteligjente se ajo e Ronaldos

Publikuar

-

Giovanni Cobolli Gigli, një nga aksionerët historikë të Juves, madje edhe drejtues i bardhezinjve, ka folur sot në prag të ndeshjes Fiorentina-Juventus që do të luhet këtë fundjavë në Serinë A.

“Fiorentina është përforcuar ndjeshëm, por duhet parë se sa do të funksionojë si ekip, duke parë se Montella ende nuk ka fituar. Ndaj, Fiorentina do të tentojë gjithçka për të mos e humbur në këtë sfidë dhe për Juven do të jetë e vështirë”, tha Gigli.

Duke folur për ardhjen në Serinë A të sulmuesit francez Franck Ribery, drejtuesi i Juves thotë: “Më duket një blerje sbhumë inteligjente nga ana e presidenti Commiso. Madje një blerje më inteligjente se ajo që bëri Juventusi me CR7. Ndaj e konsideroj një gabim që juventusi la Marotta të largohej, pasi Paratici gaboi shumë këtë verë”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Propozim unik nga Italia/ Të anulohet kampionati, titulli t’i shkojë… mjekëve

Publikuar

-

Nga

Teksa Koronavirusi ka gjynjëzuar botën e sportit, një propozim unik vjen nga Italia. Të anulohet kampionati dhe titulli t’i dorëzohet Serxhio Matarella, presidentit të Republikës, në mënyrë që ky i fundit t’ia jap mjekëve dhe infermierëve. Ky është propozimi origjinal që vjen nga volejbolli i femrave në Itali. Kjo është ideja e një prej presidentëve […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

“Fatale të mos rinisë kampionati”, Igli Tare: Nuk më vjen çudi nëse…

Publikuar

-

Nga

Drejtori sportiv i Lacios Igli Tare e gjykon si fatale hipotezën nëse kampionati italian nuk do të vazhdonte. Në një prononcim për “Tuttosport”, zyrtari i klubit bardhekaltër thekson se nuk i bën përshtypje fakti nëse merkatoja e futbollit mbetet e hapur deri në fund të dimrit. Për sa i përket kampionatit italian, Tare shpreh hapur […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Legjenda e Milanit bën krahasimin: Koronavirusi si Çernobili, isha 7 vjeç kur…

Publikuar

-

“Jam në Londër, për gati 10 ditë jemi mbyllur në shtëpi, e jetojmë këtë moment të vështirë me shpresën se gjërat do të përmirësohen dhe e vetmja zgjidhje është të qëndrojmë në shtëpi dhe t’u japim mjekëve mundësinë për të bërë sa më mirë punën e tyre. Mjekët dhe infermierët po bëjnë një punë të […]

LEXO TE PLOTE