Connect with Us

Wenger lëshon perlën e radhës/ Ky futbollist mund të bëhet si Messi, nëse nuk tregohet egoist

Premier Liga

Wenger lëshon perlën e radhës/ Ky futbollist mund të bëhet si Messi, nëse nuk tregohet egoist

Publikuar

-

Ish-trajneri i Arsenalit, Arsene Wenger, që prej më shumë se një viti është pushim, nuk mungon kurrë në debatet apo analizat sportive.

Trajneri francez mendon se Mohamed Salah ka një potencial akoma dhe më të madh nga ai që ka shfaqur deri më sot, por nuk duhet të tregohet më egoist. Sipas Wenger, Salah mund të bëhet si Messi, por nuk duhet ta ketë mendjen vetëm te goli, por duhet të japë asiste dhe të ndihmojë shokët e skuadrës.

“Ai mund të shënojë më shumë se 20 gola në çdo sezon. Është njësoj si Messi. E shoh si sulmues të njëjtë, mirëpo Messi e pason topin në fund të aksionit, ndërsa Salah mundohet ta përfundojë vetë. E pëlqej shumë, ka potencial të madh, por duhet të heqë dorë nga egoizmi dhe të jetë më altruist me pjesën tjetër të skuadrës”, tha Wenger. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Premier Liga

Champions League: Eliminohet gjysmëfinalisti i sezonit të kaluar, kualifkohet Chelsea

Publikuar

-

Gjysmëfinalisti i sezonit të kaluar, Ajax, nuk ka arritur dot të kualikfohet për në fazën tjetër të Champions League. Edhe pse kanë kryesuar renditjen në grupin H për pesë javë, holandezët u mundën sot 0-1 nga Valencia dhe përfundimisht renditen të tretët në grup. Në “Johan Cruijff Arena” në Amsterdam, Valencia fitoi 0-1 falë goldit […]

LEXO TE PLOTE
" "

Premier Liga

Champions League: Liverpool dhe Napoli kualfikohen për në fazën tjetër

Publikuar

-

Kanë përfunduar dy ndeshjet e fundit në Grupin E, ku është përcaktuar edhe situata në këtë grup. Liverpooli fitoi në transfertë 0-2 ndaj Salzburg, me golat e Keita 56′ dhe Salah 57′. Me këtë fitore, Liverpooli e mbyll grupin në vend të parë me 13 pikë. Napoli fitoi në fushën e vet 4-0 ndaj genk, […]

LEXO TE PLOTE
" "

Premier Liga

Champions: Liverpooli shënon 2 gola në 60 sekonda

Publikuar

-

Liverpooli ka shënuar dy gola të shepjtë në transfertën ndaj Sazlburg, ndeshja e fundit në grupin E të Champions League. Pjesa e parë u mbyll në barazim pa gola, ndërsa tani ekipi i Klopp ka shënuar dy gola të shpejtë duke vulosur fatin e takimit. Në minutën e 56′ ishte Naby Keita që zhbllokoi takimin […]

LEXO TE PLOTE
" "

Premier Liga

Video: E pabesueshme se çfarë ka humbur Salah

Publikuar

-

Ndeshja e fundit në Grupin E, Salzburg-Liverpool është ende në barazim të bardhë. Djemtë e Klopp patën një mundësi të artë për të gjetur golin e avantazhit, por ylli i tyre, Mohamed Salah, bëri më të vështirën e mundshme. Pas një asistit fantastik të Keita, Salah ishte vetëm për vetëm me portierin, por në fund […]

LEXO TE PLOTE