Connect with Us

31-vjeçari gjobitet dhe përjashtohet përgjithmonë nga tenisi/ Ja çfarë ka bërë

Sport

31-vjeçari gjobitet dhe përjashtohet përgjithmonë nga tenisi/ Ja çfarë ka bërë

Publikuar

-

Tenisti brazilian, Diego Matos, 31-vjeçar, është përjashtuar përgjithmonë nga tenisi pasi është përfshirë në trukimin e disa ndeshjeve.

10 prej këtyre ndeshjeve të trukuara kanë qenë gjatë vitit 2018, në një turne që u zhvillua në disa vende, përfshi Brazilin, Spanjën, Portugalinë etj.

Ai është gjobitur gjithashtu edhe me 120 mijë dollarë për shkak se nuk pranoi të bashkëpunonte me Komisionin e Integritetit.

Ky nuk është rasti i parë që një tenist akuzohet dhe përjashtohet për trukime të ndeshjeve. Ashtu si futbolli, edhe sporti i tenisit po vuan shumë vitet e fundit nga problemi i trukimeve, edhe pse shpeshherë janë marrë masa të rrepta. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Sot do ishte duke luajtur në La Liga, nuk do ta besoni çfarë i ka ndodhur Myrto Uzunit

Publikuar

-

Nga

Myrto Uzuni është duke kaluar një formë të shkëlqyer te skuadra e Lokomotivës së Zagrebit në Kroaci. Talenti beratas gjeti rrugën e rrjetës edhe në sfidën e kësaj jave. Në një lidhje direkte për emisionin “Zona Gol”, talenti i Kombëtares, foli në lidhje me prapaskenat e merkatos së janarit duke u shprehur: “Unë jam tifoz […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Kryesojnë me meritë kampionatin, ja 17 motivet pse Tirana po bën ligjin në Superligë

Publikuar

-

Nga

Kur Tirana shkarkoi Julian Ahmatajn, diskutimi ishte nëse do të mund të shmangte apo jo vendin e “play off”-it. Askush nuk e kishte menduar se do të bënin një fazë të tërë pa humbje dhe tani në këtë periudhë të kampionatit do t’i shikonin të gjithë nga lart. Bardheblutë kryesojnë me meritë tabelën e klasifikimit, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Statistikat e frikshme, Tirana është super pas minutës së 80-të

Publikuar

-

Nga

Përgatitja fizike e një skuadre vlerësohet sidomos në minutat e fundit, kur arrin që të ruajë ritmin, të imponohet dhe mbi të gjitha të marrë pikë të arta në atë që quhet fryma e fundit. Mbi të gjitha, këtë edicion ka një hapësirë kohore e cila mund të konsiderohet momenti “Tirana”. Pas minutës së 80-të, […]

LEXO TE PLOTE