Connect with Us

A do ta arrijë dot?/ Zbulohet premtimi i madh i Sarrit për Cristiano Ronaldon

Seria A

A do ta arrijë dot?/ Zbulohet premtimi i madh i Sarrit për Cristiano Ronaldon

Publikuar

-

Në takimin e tyre të parë, Maurizio Sarri i ka shpjeguar idenë e tij të lojës sulmuesit portugez Cristiano Ronaldo dhe i ka premtuar këtij të fundit se do t’i krijojë kushtet e përshtatshme për ta bërë të shënojë më tepër se 40 gola në sezon.

Objektivi është të tejkalohet shifra e Higuain, që me Sarrin në pankinë, shënoi 36 gola në një sezon të vetëm me Napolin, ndërsa tani është pikërisht argjentinasi ai që luan në majë të sulmit dhe duhet të ndihmojë Ronaldon të thyejë këtë rekord.

Në skemën e Sarrit, Higuain luan në majë të sulmit dhe Ronaldo niset nga e majta, por me ndryshimin se portugezi ka lirinë për t’u zhvendosur drejt qendrës apo edhe në zonë dhe për të tentuar të shfrytëzojë hapësirat e lëna nga argjentinasi, për të shënuar gol.

Starti në fakt nuk ka qenë i keq, pasi Ronaldo ia ka dalë të dërgojë dy herë topin në rrjetë, ndonëse i pari i shënuar ndaj Parmës, iu anulua për pozicion jashtë loje. Megjithatë kampionati është ende i gjatë dhe portugezi e Sarri kanë kohë të arrijnë objektivin e përbashkët.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Cristiano Ronaldo rikthehet në Madrid, por jo për atë që presin tifozët e Realit

Publikuar

-

Një kthim në Madrid për Cristiano Ronaldon. Portugezi ka fluturuar ditën e sotme drejt kryeqytetit spanjoll, ku ka luajtur për nëntë vite me fanellën e Realit. Megjithatë, nuk bëhet fjalë për një udhëtim nostalgjik të sulmuesit, i cili ka shkuar në Spanjë për të mbikëqyrur nga afër projektin e tij të ri. Bëhet fjalë për […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

I tha arbitrit “shko pirdhu”/ Mario Balotelli e pëson keq

Publikuar

-

Në ndeshjen e fundjavës së kaluar ndaj Cagliarit, Mario Balotelli u ndëshkua me karton të kuq pasi kishte hyrë në lojë vetëm 8 minuta më parë. Në një debat me arbitrin e ndeshjes, “Super Mario” e ofendoi ashpër atë duke i thenë “shko pirdhu”. Sot është marrë vendimi dhe Gjykatësi Sportiv i ka dhënë një […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Wanda Nara gjithmonë e më transparente/ Fotot e fundit janë flakë

Publikuar

-

Bashkëshortja dhe menaxherja e Mauro Icardit, Wanda Nara vijon të tërheqë vëmendjen në ekranet televizive italiane, pasi përveçse në emisionin sportiv “Tiki Taka”, tani është bërë edhe analiste e “Grande Fratello Vip” në ekranin e Canale 5. Modelja argjentinase ka tërhequr vëmendjen me daljet e saj në puntatat e para, pasi ka zgjidhur të veshë […]

LEXO TE PLOTE