Connect with Us

Angli-Kosovë, mbyllen 45 minutat e para/ 6 gola të shënuar

Sport

Angli-Kosovë, mbyllen 45 minutat e para/ 6 gola të shënuar

Publikuar

-

Mbyllet pjesa e parë në Southampton, aty ku Anglia po fiton 5-1 ndaj Kosovës, në ndeshjen eliminatore për Euro 2020. “Dardanët” e nisën mjaft mirë takimin duke gjetur golin që në minutën e parë me Valon Berishën, që përfitoi nga gafa e anglezëve në mbrojtje.

“Tre Luanët” barazuan shifrat 1-1 me Sterling në minutën e 8′. Më pas shënuan dhe katër gola të tjerë, Harry Kane në minutën e 19′, në minutën e 38′ ishte autogoli i Vojvodës që çoi shifrat në 3-1, dhe në limitet e pjesës së parë u shënuan dy golat e tjerë nga talenti Jadon Sancho.

Gjithsesi, Kosova vazhdon të jetë aktualisht e dyta në grup, vend që të çon në Euro 2020. Golat e këtij takimi mund t’i ndiqni më poshtë. /CNA.al


KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Sport

Champions League/ Manchester City turpëron Gjimshitin me shokë

Publikuar

-

Manchester City ka fituar 5-1 ndaj Atalantës në “Etihad Stadium” për javën e tretë të Champions League. Mbrojtësi kuqezi, Berat Gjimshiti, luajti nga minuta e parë në këtë ndeshje. Italianët kaluan të parët në avantazh me golin e Malinovsky nga pika e bardhë e penalltisë në minutën e 28′. “Qytetarët” përmbysën gjithçka me dy golat […]

LEXO TE PLOTE
" "

Sport

Bayerni del me 3 pikë nga Pireu/ Juventusi përmbys gjithçka në dy minuta

Publikuar

-

Në Grupin B, Bayern Munich fitoi 2-3 në Pire ndaj Olympiacos. Miëtq shënuan të parët me El Arabi 23′, bavarezët përmbyën rezultatin me dy golat e Lewandowskit 34′, 62′, dhe supergolin e Tolisso 75′. Grekët ngushtuan rezultatin me golin e Guilherme 79′. Në ndeshjen tjetër të këtij grupi, Tottenhami fitoi 5-0 ndaj Crvena zvezda. Klasifikimi […]

LEXO TE PLOTE
" "

Sport

Shpëton Zidane/ Icardi, Di Maria dhe Mbappe fitojnë me “manita”

Publikuar

-

Janë mbyllur dy ndeshjet e Grupit A për javën e tretë të Champions League. Në Brugge, PSG-ja fitoi 0-5 ndaj vendasve të Club Brugge. Tre gola nga Mbappe dhe dy nga Icardi, ndërsa Di Maria dha 3 asiste. Në Stamboll, një gol i Toni Kroos 18′ i dha fitoren Realit kundër Galatasaray. Kjo fitore mban […]

LEXO TE PLOTE