Connect with Us

Anglia përmbys rezultatin/ Video: Kane turpëron portierin e Kosovës

Sport

Anglia përmbys rezultatin/ Video: Kane turpëron portierin e Kosovës

Publikuar

-

Anglia sapo ka shënuar golin e avantazhit ndaj Kosovës, me Harry Kane 19′. “Dardanët” e nisën mjaft mirë ndeshjen duke shënuar që në minutën e parë me Berishën.

Pas 7 minutash erdhi barazimi, Sterling dërgoi topin në rrjetë pas një goditje me kokë.

Ylli i Man. Cityt ishte protagonist edhe në golin e dytë, ku shërbeu asist për Kane, i cili i kaloi topin poshtë këmbëve portierit Muric. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Sport

Shkurtaj: Do më vriste nëse do e humbja penalltinë ndaj Tiranës

Publikuar

-

Nga

Kukësi mundi Tiranën në “Selman Stërmasi” me përmbysje dhe në kampin verilindor janë të gjithë të kënaqur. Vasil Shkurtaj, ishte ai që shënoi golin e barazimit me penallti, dhe hapi rrugën për përmbysjen. Sulmuesi i Kukësit, ishte i ftuar, në emisionin “Rubrika Sportive”, teksa ka folur për sfidën e së shtunës skundër bardhebluve. “Ishte një […]

LEXO TE PLOTE
" "

Seria A

Pritja e De Biazit merr fund, ish-trajneri i kombëtares gati të marrë në drejtim ekipin e Serisë A

Publikuar

-

Nga

Xhani De Biazi kthehet përsëri mes kandidatëve për të marrë drejtimin e një klubi në Serinë A. Ish-trajneri i përfaqësueses shqiptare ka qenë sot në tribunë në ndeshjen mes Spal dhe Breshias, pasi është kandidat kryesor për t’u ulur në pankinën e skuadrës së Eterit Berishës. Spal u mund sot nga Breshia me shifrat 1-0 […]

LEXO TE PLOTE
" "

Sport

Skandali në Superligë, FSHF harron të pezullojë futbollistin e Partizanit

Publikuar

-

Nga

Futbolli shqiptar do duhen vite të pastrohet. Vetë mënyra se si funksionojnë klubet, mënyra se si shteti e sheh atë, mënyra se si organizohet gara, lë shtigje të pafundme për të gjetur probleme. Gjithsesi  nuk mundet që në vitin 2019, kur presidenti i UEFA-s vjen dhe inauguron një stadium ku pretendojmë të organizojmë një finale […]

LEXO TE PLOTE
" "

Sport

Arapi tregon prapaskendat ndaj Skënderbeut: Lot në dhomat e zhveshjes, Shkëmbi na bërtiti

Publikuar

-

Nga

Teuta ia doli mbanë vetëm në minutat e finale të ndeshjes në ditën e djeshme përballë Skënderbeut, megjithatë rëndësi kishte vetëm fitorja duke marrë parasysh të gjitha emocionet që përmbante takimi. Këtë e fakton edhe kapiteni i Teutës, Renato Arapi i cili i ftuar në studion e “Ora Sport” tregon se nga fjalët e trajnerit […]

LEXO TE PLOTE