Connect with Us

Botërori më ndryshoi jetën/ Më parë nuk më njihte njeri, tani vlej 80 milionë euro

BundesLiga

Botërori më ndryshoi jetën/ Më parë nuk më njihte njeri, tani vlej 80 milionë euro

Publikuar

-

Lucas Hernandez ishte padyshim një nga protagonistët kryesorë në triumfin e Francës në Botërorin e vitit 2018, që u mbajt në Rusi. Pasi spikati në Botëror, ndodhi dhe transferimi i bujshëm për 80 milionë euro nga Atl. Madridi te Bayern Munich. Marrëveshja mes palëve u arrit që në shkurt, por transferimi u konkretizua këtë verë.

23-vjeçari ka folur për “Canal Football Club” në lidhje me këtë transferim dhe Botërorin e Rusisë, që në një farë mënyre i ndryshoi jetën.

“Personalisht e konsideroj një transferim të madh. Kisha disa vite në Madrid dhe kërkoja diçka të re, si për sa i përket mentalitetit të lojës ashtu edhe kulturës. Ky transferim u realizua shumë shpejt. Një vit e gjysmë më parë askush nuk më njihte dhe mbi të gjitha askush nuk mendonte se një klub do të shpenzonte 80 milionë euro për të më blerë. Kjo gjë ndodhi realisht. Pas botërorit gjërat ndryshuan për mirë dhe jam i lumtur me atë që kam arritur deri më sot”, u shpreh Hernandez. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

VIDEO/ Stërvitje e veçantë për Tomas Myler, e ndjek nga mbrapa një … kalë

Publikuar

-

Nga

Sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Tomas Myler është mjaft i njohur për tipin e tij mjaft sportiv, teksa herë pas here poston foto dhe video të shumta gallatë dhe që bëjnë ta duan më shumë fansat. Vetëm pak ditë më parë klubi i Bajernit i rinovoi kontratën deri në vitin 2023 Mylerit, i cili është […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

“Ndoshta mund të rikthehem”, ish-futbollisti i Bayernit pendohet që u largua

Publikuar

-

Nga

Vetëm një vit pasi vendosi të varë këpucët në gozhdë, ish-sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Arjen Roben nuk është i bindur krejtësisht për zgjedhjen e bërë dhe po shqyrton mundësinë të rikthehet në fushën e blertë. Holandezi u largua nga futbolli në fund të sezonit të kaluar, pas një karrierë 10 vjeçare me Bajernin, si […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Ministria e Punës në Gjermani: Të luhet futboll me maskë, ndalet loja nëse bie në tokë

Publikuar

-

Nga

Gjermania është vendi i cili e ka marrë me seriozisht idenë e kthimit në fushën e lojës për të mbyllur kampionatet profesioniste në vend. Skuadrat në Gjermani prej javësh janë stërvitur individualisht e tani edhe në grup, pasi synimi është që të zbresin në fushë më 9 maj. Por shteti po tregohet shumë i kujdesshëm […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: