Connect with Us

E zbulon prestigjozja spanjolle/ Ylli i Serisë A do të jetë përforcimi i parë i Barcelonës në vitin 2020

La Liga

E zbulon prestigjozja spanjolle/ Ylli i Serisë A do të jetë përforcimi i parë i Barcelonës në vitin 2020

Publikuar

-

Merkato verore është mbyllur më 2 shtator, por klubet e mëdha kanë filluar përgatitjet për përforcimet në merkaton e janarit. E përditshmja sportive katalanase “Mundo Deportivo” raporton se Barcelona ka identifikuar 23-vjeçarin e Napolit, Fabian Ruiz, si lojtarin e parë që do të transferohet në janar.

Spanjolli u transferua një vit më parë te Napoli për 30 milionë euro, ndërsa tani kartoni i tij vlen 60 milionë euro. 23-vjeçari konsiderohet si talent i madh dhe ka shkëlqyer me ekipin e Spanjës. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Gati për debutimin në stadiumin “Johan Cruyff”, Manaj del në stërvitje me Barcelonën

Publikuar

-

Nga

Rei Manaj është gati të debutojë me fanellën e një pre klubeve më të mirë në botë, Barcelonës. Lushnjari ka bërë një hap të madh në karrierën e tij, duke u bashkuar me ekipin e dytë të klubit katalanas. 22-vjeçari u pikas nga drejtuesit e gjigantëve spanjoll te klubi i Albasetes, ku arriti të jetë […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Merkato/ Zyrtare: Largohet nga Reali dhe transferohet te rivalët

Publikuar

-

Pas ngrohu stolin në 6 muajt e parë të huazimit te Wolves, Reali e ka rikthyer mbrapsht mbrojtësin e tij, Jesus Vallejo, për ta huazuar sërish, këtë herë në La Liga te Granada. 23-vjeçari nuk luajti për asnjë minutë në Premier League, ndërsa në La Liga do të ketë më shumë minuta në dispozicion, pasi […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Deklarata e javës/ “Messi duhet të luajë gjithmonë, edhe me vetëm një këmbë”

Publikuar

-

Dimitar Berbatov analizoi mundësinë e Barcelonës për të nënshkruar me një “9”, si Edinson Cavani, meqë Luis Suarez është dëmtuar dhe e ka mbyllur sezonin. Kujtojmë se sulmuesi i PSG pretendohet edhe nga Manchester United, sipas shtypit anglez: “Unë e dua Cavanin, shpresoj të luajë rregullisht në gjysmën e dytë të sezonit. Barcelona, destinacion për […]

LEXO TE PLOTE