Connect with Us

Humbi penalltinë që solli eliminimin/ Kapiteni sulmohet nga tifozët

Sport

Humbi penalltinë që solli eliminimin/ Kapiteni sulmohet nga tifozët

Publikuar

-

Umaru Bangura, kapiten i Sierra Leones, gaboi një 11-metërsh në takimin me Liberinë, çka i kushtoi skuadrës së tij eliminimin në kualifikueset për Botërorin 2022, që do të zhvillohet në Katar.

Dështimin e tij përballë portierit nga pika e bardhë nuk është pritur mirë nga tifozët e Sierra Leones, të cilët e kanë shfryrë dufin duke sulmuar banesës e tij me gurë dhe objekte të tjera të forta, duke e dëmtuar seriozisht.

“Ishte një nga ditët më të vështira të jetës sime,” – deklaroi Bangura për BBC. – “Nuk mund të dal nga shtëpia. Nuk e prisja gjithë këtë armiqësi ndaj meje.”

Në fakt, historia e futboll njeh raste edhe më të dhimbshme të dhunës së tifozëve ndaj futbollistëve për shkak të një gabimi në eventet e rëndësishme. Kujtojë që ish-mbrojtësi i Kolumbisë, Andres Escobar, humbi jetën pasi shënoi autogol në Kupën e Botës “USA ‘94”, që i kushtoi eliminimin skuadrës së tij.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Sot do ishte duke luajtur në La Liga, nuk do ta besoni çfarë i ka ndodhur Myrto Uzunit

Publikuar

-

Nga

Myrto Uzuni është duke kaluar një formë të shkëlqyer te skuadra e Lokomotivës së Zagrebit në Kroaci. Talenti beratas gjeti rrugën e rrjetës edhe në sfidën e kësaj jave. Në një lidhje direkte për emisionin “Zona Gol”, talenti i Kombëtares, foli në lidhje me prapaskenat e merkatos së janarit duke u shprehur: “Unë jam tifoz […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Kryesojnë me meritë kampionatin, ja 17 motivet pse Tirana po bën ligjin në Superligë

Publikuar

-

Nga

Kur Tirana shkarkoi Julian Ahmatajn, diskutimi ishte nëse do të mund të shmangte apo jo vendin e “play off”-it. Askush nuk e kishte menduar se do të bënin një fazë të tërë pa humbje dhe tani në këtë periudhë të kampionatit do t’i shikonin të gjithë nga lart. Bardheblutë kryesojnë me meritë tabelën e klasifikimit, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Statistikat e frikshme, Tirana është super pas minutës së 80-të

Publikuar

-

Nga

Përgatitja fizike e një skuadre vlerësohet sidomos në minutat e fundit, kur arrin që të ruajë ritmin, të imponohet dhe mbi të gjitha të marrë pikë të arta në atë që quhet fryma e fundit. Mbi të gjitha, këtë edicion ka një hapësirë kohore e cila mund të konsiderohet momenti “Tirana”. Pas minutës së 80-të, […]

LEXO TE PLOTE