Connect with Us

Legjenda e Realit e thotë troç/ Më vjen mirë që nuk e transferuam Neymarin

La Liga

Legjenda e Realit e thotë troç/ Më vjen mirë që nuk e transferuam Neymarin

Publikuar

-

Pavarësisht tentativave të bëra nga ana e Barcelonës dhe Real Madridit, Neymar ka qëndruar te PSG.

Ndërsa në shtëpinë e katalanasve duket se janë të hidhëruar që nuk kanë arritur ta kthejnë brazilianin, në kryeqytetin spanjoll duket se janë të lehtësuar nga dështimi i operacionit.

Njëri prej tyre është ish-lojtari dhe trajneri i madrilenëve, legjenda Jorge Valdano, i cili nuk ka patur fjalë të ëmbla për yllin e Paris Saint-Germain.

“Nuk do të kisha qenë i lumtur nëse Neymar do të kishte shkuar te Reali. Mendoj se e jeton profesionin e tij në mënyrën e gabuar dhe kam frikë se mund të kishte patur një ndikim negativ te të rinjtë brazilianë që janë në ekip. Vinicius dhe Rodrygo e adhurojnë”, ka thënë Valdano për Radio Onda Cero.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: