Connect with Us

Michael Schumacher shtrohet në spital në Paris/ Regjistrohet me emër tjetër

Sport

Michael Schumacher shtrohet në spital në Paris/ Regjistrohet me emër tjetër

Publikuar

-

Piloti gjerman Michael Schumacher ka mbërritur ditën e hënë në Paris, ku është shtruar në spitalin “Georges Pompidou”. 7 herë kampioni i botës në Formula 1 pritet të qëndrojë disa ditë në kryeqytetin francez, pasi do të kryejë një transplant me qelizat mëmë, të cilat do të merren nga placenta.

E përditshmja franceze “Le Parisien” bën me dije se në spital nuk është regjistruar asnjë pacient me emrin Michael Schumacher dhe si ai ndodhet aty i shtruar me një emër të rremë. Gjermani ka mbërritur me një autoambulancë me targa zvicerane dhe është shtruar menjëherë në repartin e reanimacionit kirurgjik dhe traumatologjik.

Hyrja aty është e pamundur dhe çdo gjë që ndodh në atë repart është sekret. Këtë transplant në shtyllën kurrizore po e kryen doktori Philippe Menasche. Ai konsiderohet si “numri 1 në botë në këtë terapi të aplikuar nga pamjaftueshmëria kardiake. Mësohet se doktori është i bindur që kjo ndërhyrje me qeliza që do të bëjë në trupin e Schumacher do të japë rezultat pozitiv.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Ja si reagon Thomas Strakosha kur sheh njerëz që thyejnë karantinën

Publikuar

-

Nga

Të qendruarit në shtëpi duket se është e vetmja armë me të cilën njerëzimi mund të luftojë koronavirusin Por, kjo strategji, Thomas Strakoshës, nuk i pëlqen aspak por ska zgjidhje tjeter. Gardiani i Lazios gjendet i izoluar në Romë, ndërsa reagimin e tij për ata që thyejnë karantinën e bën të ditur me anë të […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Igli Tare bën gati super goditjen, pranë akordin me yllin e Milanit

Publikuar

-

Nga

Lacio po mendon të përforcohet me mbrojtësin dhe kapitenin e Milanit Alesio Romanjoli. Sipas mediave italiane, drejtuesit  e “Djallit” po mendojnë të nisin fushatën e reduktimit të pagave për skuadrën dhe nuk bën përjashtim nga kjo nismë dhe Romanjoli. Mendohet se paga e lojtarit do të zbresë nga 3.5 milionë euro në sezon në 2 […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

De Biazi: Edi Rama trullosi pasanikët e Europës, Italia nuk do jetë më kurrë si më parë për shqiptarët

Publikuar

-

Nga

Xhani De Biazi është nga ata që lënë gjurmë. Kush ka dyshime për këtë, duhet të pyesë tifozët e Torinos. Le t’u marrin atyre një opinion për kryeveprën që bëri trajneri i parë në epokën e Urbano Kairos. Asokohe, trajneri dhe presidenti realizuan diçka fantastike. Ishte sezoni 2005-2006. Ose hidhuni një sy për pak sekonda […]

LEXO TE PLOTE