Connect with Us

Redi Jupi ngre dyshime: Himni nuk ishte gabim teknik, Franca ka simpati të tjera që…

Kombëtare

Redi Jupi ngre dyshime: Himni nuk ishte gabim teknik, Franca ka simpati të tjera që…

Publikuar

-

Redi Jupi, njohës i mirë i ekipit kombëtar dhe pjesë e tyre si lojtar e trajner, mendon se ajo që ka ndodhur në Paris nuk ishte aspak rastësi. Në Procesi Sportiv, ai deklaroi se kjo kishe lidhje me çështje jashtë fushës së gjelbër.

“Është një gjë shumë e rëndë se edhe në momentet më të vështira të institucionit nuk kemi arritur deri këtu. Nuk ishte gabim teknik, apo mosfunksionim aparaturave, e ti kërkosh falje një shteti tjetër, nuk është e rastësisht. Jo në aspektin sportiv se Franca nuk ka nevojë të na intimidojë neve me këto lloj kulisash, por janë gjërat më të thella se kaq.

Franca ka disa simpati të tjera që nuk janë edhe aq… por të mos futemi aty se nuk dalim më. Nuk ishte e rastësishme se është ndeshja që është luajtur shumë herë, kemi shkuar e ardhur atje, institucionet njihen, lojtarët e stafet. Ata kanë të njëjtin stadium e staf të specializuara për ndeshjet. Ai kërkimi i faljes për Armeninë ishte…”, komentoi Jupi.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Sot do ishte duke luajtur në La Liga, nuk do ta besoni çfarë i ka ndodhur Myrto Uzunit

Publikuar

-

Nga

Myrto Uzuni është duke kaluar një formë të shkëlqyer te skuadra e Lokomotivës së Zagrebit në Kroaci. Talenti beratas gjeti rrugën e rrjetës edhe në sfidën e kësaj jave. Në një lidhje direkte për emisionin “Zona Gol”, talenti i Kombëtares, foli në lidhje me prapaskenat e merkatos së janarit duke u shprehur: “Unë jam tifoz […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

VIDEO/ Sadiku dhe Bare dhurojnë spektakël te Malaga, bomberi “arkitekt” i triumfit të sotëm

Publikuar

-

Nga

Ndeshja e sotme e Malagas së Armando Sadikut dhe Keidi Bares ka qenë shumë e veçantë. Për herë të parë pas shumë vitesh, klubi nuk është më nën drejtimin e sheikut Al Thani, pasi një gjykatë administrative i ka hequr atij drejtimin për shkak të mospërmbushjes së detyrimeve financiare ndaj klubit që tani ka kaluar […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Realizoi supergol, shikoni çfarë shkruajnë mediat skoceze për Kamberin

Publikuar

-

Nga

Florian Kamberi mori lëvdatat e mediave skoceze për paraqitjen e sotme kundër Sent Xhonstounit në kampionatin skocez. Sulmuesi shqiptari u shpall “Lojtari i ndeshjes” së sotme ku realizoi një gol me gjysmëroveshatë 4 minuta pasi u hodh në fushë dhe asistoi golin e barazimit të skuadrës së tij Glasgou Rejnxhërs.   Për paraqitjen e sotme […]

LEXO TE PLOTE