Connect with Us

Renditja në grupin e Shqipërisë, ja shanset e kuqezinjve për t’u kualifikuar në Europian

Kombëtare

Renditja në grupin e Shqipërisë, ja shanset e kuqezinjve për t’u kualifikuar në Europian

Publikuar

-

Fitore e madhe për kombëtaren shqiptare. Futbollistët e drejtuar nga Edi Reja kanë mundur sonte në Elbasan Arena Islandën me rezultatin 4-2 duke marrë një triumf të rëndësishëm.

Golat e Dermakut, Hysajt, Roshit dhe Cikalleshit i dhanë fitoren e madhe kuqezinjve, që tashmë besojnë ende te kualifikimi në Europian.

Kur ndeshja ishte mbërthyer në shifrat 2-2, saktësisht në minutat 79 dhe 83, Shqipëria shënon dy gola të shpejtë duke e çuar rezultatin në 4-2 i cili ishte edhe përfundimtari, shkruan “Joq Albania

Me fitoren e sotme, Shqipëria ngjitet në kuotën e 9 pikëve dhe mban vendin e katërt. Vendin e parë e mban Turqia me 15 pikë, e ndjekur nga Franca po me 15, ndërsa Islanda renditet e treta me 12 pikë.

Poshtë Shqipërisë vjen Moldavia me 3 pikë dhe në fund e mbyll Andorra me 0 pikë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Odise Roshi drejt transferimit në La Liga: Ëndërroj të luaj në Botëror me kombëtaren

Publikuar

-

Nga

Odise Roshi duket se ka gjetur formën e tij më të mirë këtë sezon me fanellën e Akhmat Grozny. Klubi rus po kalon një moment të vështirë në kampionat, por futbollisti i kombëtares shqiptare ka treguar një nivel të lartë, duke kontribuar edhe me 3 gola. Në kohë merkatoje, çdo futbollist synon që të ndryshojë […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Zbulohet kontrata që Irani i ka ofruar Xhani De Biazit

Publikuar

-

Nga

Xhani De Biazi shumë shpejt mund të jetë në krye të një ekipi kombëtar. Së fundmi, ish-trajneri i Kombëtares ka marrë një propozim konkret dhe ka në duar një ofertë për të cilën ka pak kohë që të mendohet dhe të vendosë. Nga ajo që bëhet me dije në mediat italiane, ish-trajneri i Kombëtares shqiptare […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Edi Reja zbarkon në Shqipëri, zbulohet plani i tij i radhës

Publikuar

-

Nga

Trajneri i Kombëtares, Edi Reja, është në T ranë. Arsyeja e kësaj vizite të italianit ka qenë nisja e punës për një platformë të tijën në lidhje me ekipet kombëtare. Dje, trajneri i kuqezinjve, së bashku me stafin e tij teknik janë vendosur në një nga sallat e Federatës Shqiptare të Futbollit, për të diskutuar, […]

LEXO TE PLOTE