Connect with Us

Shehi: Ja pse Edi Reja i bëri ndryshimet në formacion

Kombëtare

Shehi: Ja pse Edi Reja i bëri ndryshimet në formacion

Publikuar

-

Ish-portieri i Kombëtares dhe tashmë një teknik, Orges Shehi, foli në mikrofonin e “Supersport” për momentin që po kalon Shqipëria.

Ish-trajneri i Skënderbeut beson se sot do marrim një fitore ndaj Islandës, ndërsa tregon edhe pse funksiononte grupi më herët me De Biazin.

Ndaj Islandës…

Ndeshja me Islandën ka rëndësi për vazhdimësinë. Besoj se sot do bëjmë mirë dhe do marrim rezultatin, edhe pse vijmë nga ajo humbje me Francën.

Formacioni…

Është një ndeshje që vjen vetëm pas 3 ditësh, ndryshimet janë normale. Ishin goxha ndryshime sot. Lenjani në të majtë, Memushaj që shquhet për organizim, që do të thotë se trajneri kërkon fitoren. Edhe dy sulmues, kjo duket qartë që luhet për 3 pikë.

Çfarë ka ndodhur me entuziazmin e Kombëtares?

Brezat ndryshojnë, por atëherë arma jonë më e fortë ka qenë harmonia. Trajneri atëherë përzgjodhi rreth 30 lojtarë që ishim në çdo grumbullim, pavarësisht se luante një apo një tjetër. Kompaktësia e grupit solli rezultatet. Tani kemi brez tjetër, të rinj që premtojnë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Sot do ishte duke luajtur në La Liga, nuk do ta besoni çfarë i ka ndodhur Myrto Uzunit

Publikuar

-

Nga

Myrto Uzuni është duke kaluar një formë të shkëlqyer te skuadra e Lokomotivës së Zagrebit në Kroaci. Talenti beratas gjeti rrugën e rrjetës edhe në sfidën e kësaj jave. Në një lidhje direkte për emisionin “Zona Gol”, talenti i Kombëtares, foli në lidhje me prapaskenat e merkatos së janarit duke u shprehur: “Unë jam tifoz […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

VIDEO/ Sadiku dhe Bare dhurojnë spektakël te Malaga, bomberi “arkitekt” i triumfit të sotëm

Publikuar

-

Nga

Ndeshja e sotme e Malagas së Armando Sadikut dhe Keidi Bares ka qenë shumë e veçantë. Për herë të parë pas shumë vitesh, klubi nuk është më nën drejtimin e sheikut Al Thani, pasi një gjykatë administrative i ka hequr atij drejtimin për shkak të mospërmbushjes së detyrimeve financiare ndaj klubit që tani ka kaluar […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Realizoi supergol, shikoni çfarë shkruajnë mediat skoceze për Kamberin

Publikuar

-

Nga

Florian Kamberi mori lëvdatat e mediave skoceze për paraqitjen e sotme kundër Sent Xhonstounit në kampionatin skocez. Sulmuesi shqiptari u shpall “Lojtari i ndeshjes” së sotme ku realizoi një gol me gjysmëroveshatë 4 minuta pasi u hodh në fushë dhe asistoi golin e barazimit të skuadrës së tij Glasgou Rejnxhërs.   Për paraqitjen e sotme […]

LEXO TE PLOTE