Connect with Us

Zbulohet arsyeja e vërtetë pse u largua Etrit Berisha nga kombëtarja

Kombëtare

Zbulohet arsyeja e vërtetë pse u largua Etrit Berisha nga kombëtarja

Publikuar

-

Etrit Berisha është larguar dje nga grumbullimi dhe vendin e tij e ka zënë pas pasdites së djeshme Gentian Selmani.

“Kemi një ndryshim në listën e Kombëtares A. Për arsye dëmtimi është larguar sot Etrit Berisha dhe vendin e tij e merr Gentian Selmani nga U-21”, njoftoi dje në mesditë zyra për shtyp e FSHFsë.

“Panorama Sport” ka zbuluar ekskluzivisht edhe prapaskenën me portierin e SPAL-it. Ai ishte projektuar për të qenë titullar ndaj Francës dhe gazeta ka mësuar nga burime konfidenciale pranë kuqezinjve se portieri është tërhequr ditën e fundit para përballjes me “gjelat” dhe i ka kërkuar trajnerit që të mos jetë në fushën e lojës. Arsyeja për këtë kërkesë të tij ka qenë se nuk ndihet në 100% të formës, për shkak të dhimbjeve në këmbë.

Kjo kërkesë është pranuar nga Reja dhe stafi i tij dhe ditën pasi ekipi është kthyer në vendin tonë, stafi mjekësor ka vendosur të bëjë një kontroll të specializuar.

Në të vërtetë, është vënë re në rezonancë që bëhet fjalë për një inflamacion (enjtje), por gjithsesi jo e gradës sa për të ndaluar një portier të jetë në fushën e lojës. Dje është përcaktuar edhe nisja e tij drejt Italisë, ku rreth orës 12:00 ka lënë tokën shqiptare për të fluturuar jashtë vendit.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Sot do ishte duke luajtur në La Liga, nuk do ta besoni çfarë i ka ndodhur Myrto Uzunit

Publikuar

-

Nga

Myrto Uzuni është duke kaluar një formë të shkëlqyer te skuadra e Lokomotivës së Zagrebit në Kroaci. Talenti beratas gjeti rrugën e rrjetës edhe në sfidën e kësaj jave. Në një lidhje direkte për emisionin “Zona Gol”, talenti i Kombëtares, foli në lidhje me prapaskenat e merkatos së janarit duke u shprehur: “Unë jam tifoz […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

VIDEO/ Sadiku dhe Bare dhurojnë spektakël te Malaga, bomberi “arkitekt” i triumfit të sotëm

Publikuar

-

Nga

Ndeshja e sotme e Malagas së Armando Sadikut dhe Keidi Bares ka qenë shumë e veçantë. Për herë të parë pas shumë vitesh, klubi nuk është më nën drejtimin e sheikut Al Thani, pasi një gjykatë administrative i ka hequr atij drejtimin për shkak të mospërmbushjes së detyrimeve financiare ndaj klubit që tani ka kaluar […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Realizoi supergol, shikoni çfarë shkruajnë mediat skoceze për Kamberin

Publikuar

-

Nga

Florian Kamberi mori lëvdatat e mediave skoceze për paraqitjen e sotme kundër Sent Xhonstounit në kampionatin skocez. Sulmuesi shqiptari u shpall “Lojtari i ndeshjes” së sotme ku realizoi një gol me gjysmëroveshatë 4 minuta pasi u hodh në fushë dhe asistoi golin e barazimit të skuadrës së tij Glasgou Rejnxhërs.   Për paraqitjen e sotme […]

LEXO TE PLOTE