Connect with Us

Bayern ndryshon mendje/ Gati rinovimi për idhullin e tifozëve

BundesLiga

Bayern ndryshon mendje/ Gati rinovimi për idhullin e tifozëve

Publikuar

-

Pasi bëri disa lëvizje të bujshme gjatë merkatos verore, tani Bayerni ka filluar nga puna për rinovimin me disa nga yjet e ekipit. I pari në listë është David Alaba.

Sipas të përditshmes gjermane “Kicker”, klubi bavarez i ka ofruar mbrojtësit austriak 27-vjeçar rinovimin e kontratës edhe për dy vite të tjera, ajo e tanishmja skadon në vitin 2021.

Këtë verë palët patën një moment krize, aq sa u përfol se Alaba do të largohej nga Bayern. Gjithsesi, asutriaku qëndroi në Bavari dhe marrëdhënia mes klubit dhe lojtarit është përmirësuar ndjeshëm, saqë këta të fundit i kanë ofruar edhe rinovimin për dy vite.

Kujtojmë se Alaba është një nga më të preferuarit e tifozëve bavarezë dhe ata ishin kundra kur u përfol për largimin e mundshëm gjatë merkatos verore. Në 349 ndeshje me Bayernin, mbrojtësi austriak ka shënuar 30 gola. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

VIDEO/ Stërvitje e veçantë për Tomas Myler, e ndjek nga mbrapa një … kalë

Publikuar

-

Nga

Sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Tomas Myler është mjaft i njohur për tipin e tij mjaft sportiv, teksa herë pas here poston foto dhe video të shumta gallatë dhe që bëjnë ta duan më shumë fansat. Vetëm pak ditë më parë klubi i Bajernit i rinovoi kontratën deri në vitin 2023 Mylerit, i cili është […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

“Ndoshta mund të rikthehem”, ish-futbollisti i Bayernit pendohet që u largua

Publikuar

-

Nga

Vetëm një vit pasi vendosi të varë këpucët në gozhdë, ish-sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Arjen Roben nuk është i bindur krejtësisht për zgjedhjen e bërë dhe po shqyrton mundësinë të rikthehet në fushën e blertë. Holandezi u largua nga futbolli në fund të sezonit të kaluar, pas një karrierë 10 vjeçare me Bajernin, si […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Ministria e Punës në Gjermani: Të luhet futboll me maskë, ndalet loja nëse bie në tokë

Publikuar

-

Nga

Gjermania është vendi i cili e ka marrë me seriozisht idenë e kthimit në fushën e lojës për të mbyllur kampionatet profesioniste në vend. Skuadrat në Gjermani prej javësh janë stërvitur individualisht e tani edhe në grup, pasi synimi është që të zbresin në fushë më 9 maj. Por shteti po tregohet shumë i kujdesshëm […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: