-

Pasi bëri disa lëvizje të bujshme gjatë merkatos verore, tani Bayerni ka filluar nga puna për rinovimin me disa nga yjet e ekipit. I pari në listë është David Alaba.

Sipas të përditshmes gjermane “Kicker”, klubi bavarez i ka ofruar mbrojtësit austriak 27-vjeçar rinovimin e kontratës edhe për dy vite të tjera, ajo e tanishmja skadon në vitin 2021.

Këtë verë palët patën një moment krize, aq sa u përfol se Alaba do të largohej nga Bayern. Gjithsesi, asutriaku qëndroi në Bavari dhe marrëdhënia mes klubit dhe lojtarit është përmirësuar ndjeshëm, saqë këta të fundit i kanë ofruar edhe rinovimin për dy vite.

Kujtojmë se Alaba është një nga më të preferuarit e tifozëve bavarezë dhe ata ishin kundra kur u përfol për largimin e mundshëm gjatë merkatos verore. Në 349 ndeshje me Bayernin, mbrojtësi austriak ka shënuar 30 gola. /CNA.al

Leave a Reply

BundesLiga

Lewandowski iu tregon targën Messit dhe Ronaldos/ Ja sa gola ka shënuar këtë sezon

-

Sulmuesi i Bayern Munchen, Robert Lewandowski, shënoi golin e 23-të në Bundesliga këtë sezon në takimin kundër Koln. Edhe pse parashikohej një transfertë delikate për bavarezët, bomberi polak hoqi çdo dyshim pas vetëm tre minutash lojë, duke shënuar një gol fantastik me të majtën. Ky gol, ishte i 40-ti në të gjitha kompeticionet për sulmuesin […]

BundesLiga

Bayerni shtyp Kolnin dhe rimerr vendin e parë/ Super rekord nga Lewandowski

-

Bayern Munich ka mposhtur 4-1 FC Koln në RheinEnergie Stadion, duke ruajtur kreun e vendit të parë. Bavarezët kanë rimarrë vendin e parë pasi i kishte parakaluar RB Leipzig një ditë më parë. Sfida filloi në mënyrën më të mirë të mundshme për miqtë, Robert Lewandowski ka shënuar golin e avantazht në minutën e 3′ […]

BundesLiga

Video/ Bayerni pa frena, ylli i bavarezëve “tallet” me kundërshtarët

-

Bayerni ka shënuar edhe golin e tretë në transfertën ndaj Koln. Pas Lewandowskit 3′, Coman 5′, këtë herë ishte radha e Serge Gnabry. Gjermani shmangu dy mbrojtës vendas majft bukur dhe dërgoi topin në rrjetë me një finalizim perfekt. Bayerni është në super formë, bind në gola, lojë dhe rezultate! /CNA.al