Connect with Us

Cikalleshi: Më do ekipi i Serisë A dhe dy skuadra të tjera

Kombëtare

Cikalleshi: Më do ekipi i Serisë A dhe dy skuadra të tjera

Publikuar

-

Sokol Cikalleshi është rikthyer në formën më të mirë te Kombëtarja e Shqipërisë. Vendimtar ishte edhe në mbrëmjen e sotme, atje ku kuqezinjtë fituan 4-2 ndaj Islandës.

Goli i qetësisë do të vinte pikërisht nga këmbët e këtij sulmuesi, që shënoi edhe golin e nderit me Francën. Në një prononcim ekskluziv për “Sport Ekspres” menjëherë gjatë përfundimit të ndeshjes, Sokol Cikalleshi na tregon edhe mbi ofertat që kanë mbërritur në drejtim të tij gjatë merkatos së verës.

“Të them të drejtën ishte e vështirë ndaj Islandës, derisa arritëm të gjejmë golin e parë. Ne shënuam 4 gola ndaj ekipit që mbron shumë mirë në anën fizike. Duke pasur një tjetër partner në sulm është më e thjeshtë. Ne jemi ekipi i vogël dhe duhet të ndihmojmë njëri-tjetrin.

Në lidhje me aspektin personal, kishim një negocim me klubin për të bërë një transfertë. Për të folur më konkretisht, kishte kontakt me Leçen, Rizesporin dhe Antaliasporin. Nuk u konkretizuan për arsye të ndryshme dhe mbi të gjitha, nuk gjetëm gjuhën e përbashkët. Por gjithsesi do të vazhdoj të jem pjesë e Akhisasporit dhe uroj të bëj mirë atje, po ashtu si edhe me Kombëtaren”, u shpreh Cikalleshi. /Sport Ekspres/

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Dy shqiptarë magjepsin Serinë A, përzgjidhen në listën e …

Publikuar

-

Nga

Serie A ka publikuar listën me 15 futbollistët që kanë rikuperuar më shumë herë topin deri në këtë pjesë të sezonit.  Në krye qëndron një shqiptar. Bëhet fjalë për ish-futbollistin e Partizanin, Amir Rrahmanin i cili ia ka dalë të rikuperojë topin në 271 raste. Dhe jo më kot, mbrojtësi është zyrtarizuar si lojtari më […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

E BUJSHME/ Zbulohet lista, ja cilët janë 5 futbollistë shqiptarë më të shtrenjtë në botë

Publikuar

-

Nga

Në bazë të vlersimeve të “transfermarkt” është përpiluar së fundmi edhe lista me5  futbollistët shqiptarë më të shtrenjtë në botë: I pari në listë është Milot Rashica, futbollisti i Werderit të Bremenit që luan në Bundesligën gjermane dhe anëtar i përfaqësueses së Kosovës. Rashica sipas “transfermarkt” është vlerësuar në 35 milion euro. Në pozitën e dytë […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

“Boom boom” Lenjani, futbollisti i Kombëtares gjen rrugën e rrjetës me Sionin

Publikuar

-

Nga

Ermir Lenjani e ka nisur në mënyrë më të mirë të mundshme vitin 2020, teksa ka gjetur rrugën e rrjetës në miqësore, me skuadrën ku ai aktivizohet Sionin. Lojtari i Kombëtares ishte ai që kaloi në epërsi ekipin e tij, në minutën e 9-të të sfidës, ndaj Yverdon, takim që përfundoi në barazim 1-1. Edhe […]

LEXO TE PLOTE