Connect with Us

David Beckham nuk heq dorë/ Kërkon të blejë Messin

Sport

David Beckham nuk heq dorë/ Kërkon të blejë Messin

Publikuar

-

Në sezonin e ri të MLS (kampionati amerikan) do të marrë pjesë për herë të parë një ekip i ri, Inter Miami. Pronari i këtij ekipi është David Beckham. Ish-futbollisti anglez është gati për sfidën e tij të re dhe ka kohë që ka filluar nga puna për të ndërtuar një ekip sa më cilësor, që pritet të ketë dhe emra të njohur në përbërje.

Dy ëndrrat e mëdha të pronarit Beckham janë Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi. Ai synon që gjatë verës së ardhshme të tentojë për të transferuar Lionel Messin. Tashmë të gjithë e dimë që Messi mund të largohet nga Barcelona kur të dojë, edhe pse kontrata realisht skadon në qershorin e vitit 2021.

“Çdo ekip ka listën e dëshirave dhe nëse sheh mënyrën se si luajnë Messi me Ronaldon, edhe pse të tjerët mendojnë se janë në fund të karrierës, unë nuk e shoh aspak si fund. Ata po luajnë në nivele të larta dhe duket e vështirë të largohen nga klubet e tyre por kurrë nuk dihet se çfarë mund të ndodhë në futboll. Ne do të bëjmë punën tonë dhe do të provojmë shanset për Messin, duke filluar nga vera e ardhshme”, tha Beckham. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Sport

Rumbullaku drejt rikthimit në Superligë, ja te cili ekip

Publikuar

-

Nga

Me largimin e parakohshëm të Tome Kitanovskit, te Kukësi është hapur një “gropë” në mbrojtje. Klubi nuk mundi që ta bindte maqedonasin të qëndronte pas traumës që i la tërmeti. Të vendosur para kësaj situate, drejtuesit kanë filluar të mendojnë që tani për merkaton. Klubi po sheh si opsion rikthimin e Simon Rrumbullakut. Ky i […]

LEXO TE PLOTE
" "

Sport

Mbledhje e gjatë me ekipin dhe stafin, ja si i bindi Takaj lojtarët të kthehen në stërvitje

Publikuar

-

Nga

Presidenti i Skënderbeut, Ardjan Takaj, është detyruar që të udhëtojë vetë drejt Korçës që të kthejë normalitetin në radhët e klubit të tij, pas bojkotit që i bënë futbollistët stërvitjes ditën e martë. Lojtarët kërkonin rrogat e prapambetura dhe deshën shpjegime nga klubi pse nuk po paguhen, duke detyruar numrin 1 që të shkojë vetë […]

LEXO TE PLOTE
" "

Sport

Egbo i befason të gjithë, ja si do luajë Tirana në derbi

Publikuar

-

Nga

Dy dilema dhe një rrëmujë te Tirana para derbit. Bardheblutë janë të pandreqshëm. Kur duhen edhe pak më shumë se 24 orë nga derbi, në skuadrën 24 herë kampione ka shkëndija. Protagonisti është Majkëll Ngo. Sulmuesi, i cili është projektuar titullar për sfidën me Partizanin, ka polemizuar me trajnerin Emanuel Egbo për mënyrën se si […]

LEXO TE PLOTE
" "

Sport

Lerda me mendjen te derbi, pyet në stërvitje: A e gjeti trajnerin Tirana?

Publikuar

-

Nga

Lerda është një trajner i fiksuar pas detajeve. Kërkon që ta ketë gjithçka nën kontroll, ndërsa përfaqësuesit e medias janë një bezdi për italianin. Megjithatë, dje përpara se stërvitja të fillonte, trajneri ndau një pyetje “1 milionë dollarëshe” me gazetarët. “E gjeti trajnerin Tirana apo do ta drejtojë Egbo derbin?” pyeti Lerda. Natyrisht që i […]

LEXO TE PLOTE