Connect with Us

Deklarata e ditës/ Nëse fitojmë ndaj Juventusit, do hamë biftek falas për një javë

Seria A

Deklarata e ditës/ Nëse fitojmë ndaj Juventusit, do hamë biftek falas për një javë

Publikuar

-

Pas ndeshjeve kombëtare, këtë fundjave do të rikthehen kampionatet. Në Serie A, vëmendja do të jetë në Firence aty ku Fiorentina do të presë Juventusin.

Në lidhje me këtë përballje ka folur shkurt Kevin-Prince Boateng, që u transferua këtë verë nga Sassuolo te Fiorentina, pas huazimit 6 mujor te Barcelona (janar-qershor 2019) ku luajti vetëm një ndeshje.

“Unë mendoj vetëm për fitoren. E di sa e rëndësishme është kjo ndeshje, për tifozët dhe për Firencen. Nëse ne e mundim Juven, për një javë do të hamë biftek falas”, tha Boateng.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Seria A

Interi i pafat, e pëson në fund/ Tërbohet Conte

Publikuar

-

Është mbyllur takimi i Serie A mes Fiorentinës dhe Interit, i vlefshëm për javën e 16-të në Serie A. Kjo sfidë, u mbyll me rezultatin e barabartë, 1-1. Kjo sfidë ishte shumë e luftuar nga të dyja skuadrat dhe të dy portierët patën shumë punë. Zikaltërit e Antonio Contes kaluan të parët në avantazh shumë […]

LEXO TE PLOTE
" "

Seria A

Fiorentina-Inter/ Video: Zikaltrit në avantazh, shënon një ish

Publikuar

-

Interi ka kaluar në avantazh vetëm pas 9 minutave në lojë në transfertën e javës së 17-të në Serie A ndaj Fiorentinës. Ishte pikërisht Borja Valero që dërgoi topin në rrjetë dhe nuk festoi në shenjë respekti ndaj ish-klubit të tij. /CNA.al

LEXO TE PLOTE
" "

Kombëtare

Notat/ Ja si u vlerësuan Gjimshiti dhe Kumbulla në ndeshjet e sotme

Publikuar

-

Dy mbrojtësit e përfaqësueses shqiptare, Berat Gjimshiti dhe Marash Kumbulla, kanë zbritur sot në fushën e lojës me skuadrat përkatëse në Serinë A dhe asnjë prej tyre nuk ka dalë nga fusha e lojës me fitore. Por gjithsesi, për ta ka pasur vlerësime mjaft pozitive sa i përket paraqitjes në fushë nga portali i “Eurosport”. […]

LEXO TE PLOTE