Connect with Us

“Dështaku” i Juventusit përmbys situatën brenda 2 muajve/ Nga i padëshiruar në partnerin ideal për Ronaldon

Seria A

“Dështaku” i Juventusit përmbys situatën brenda 2 muajve/ Nga i padëshiruar në partnerin ideal për Ronaldon

Publikuar

-

Gonzalo Higuain duket se ka rilindur tek Juventus. Argjentinasi ka kaluar në harkun e 70 ditëve nga një i padëshiruar në partnerin ideal në sulm për CR7. “El Pipita” ka bërë përsëri për vete “Zonjën” dhe nuk ka ndërmend ta lëshojë.

Mandzukic është jashtë listës Champions dhe Dybala vazhdon të jetë në merkato. Një tjetër gjë që favorizon Gonzalon është fakti se ai e njeh shumë mirë skemën 4-3-3 të Sarrit, me Douglas Costa që do të ishte partneri ideal për të dhe Ronaldon.

Një revansh i vërtetë për Higuain, veçanërisht kundrejt atyre që mendonin se ai nuk mund të luante në krah të Cristiano Ronaldos.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: