Connect with Us

Michael Shumaker është “i vetëdijshëm”/ Transferohet në spitalin e Parisit për terapi me qeliza burimore

Sport

Michael Shumaker është “i vetëdijshëm”/ Transferohet në spitalin e Parisit për terapi me qeliza burimore

Publikuar

-

Një burim i sigurt siguron se Michael Schumaker ishte “i vetyëdijshëm” para se të pranohej nga spitali në Paris për një trajtim me qeliza burimore gjatë të hënës.

Kampioni 7 herë i Formula One ndodhet nën kujdesin maksimal të spitalit Georges Pompidou për të bërë një transfusion të reduktimit të infektimit të qelizave burimore.

50 vjeçari gjerman, i cili pësoi një lëndim pothuajse fatal në tru në 2013 teksa bënte ski në Alpet Franceze, pritet të ketë një mundësi të re për të jetuar.

Një infermiere i ka thënë Le Pariosien: “ Po ai është nën kujdesin tim. Dhe mund të siguroj që është i vetëdijshëm”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Milani fitoi në fund, Ibrahimovic vendos rekord të frikshëm

Publikuar

-

Fitorja dramatike 3-2 e marrë nga Milan-i kundër Udinese-s ka qenë historike për Zlatan Ibrahimovic. Suedezi është bërë lojtari më i shpejtë që ka arritur 150 fitore në Serinë A, duke thyer rekordin e ish-shokut të skuadrës tek Inter, Esteban Cambiasso. 222 ndeshje i kanë mjaftuar Ibrës, ndërsa argjentinasit i janë dashur 230. Zlatan duhet […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Ky është Milani që duan tifozët/ Përmbysje spektakolare ndaj Udineses

Publikuar

-

Milani fiton në frymën e fundit. Udinese u mundua të surprizonte, por në fund kuqezinjtë triumfuan me shifrat 3-2. Nisje e keqe, por kuqezinjtë në shtesë ia dolën të gëzojnë dhe të marrin tre pikët, që vlejnë shumë në rrugëtimin e tyre. Në minutën e gjashtë. Portieri Gigio Donnarumma e teproi me një dalje nga […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Mediat spanjolle e japin lajmin e madh: Rey Manaj do udhëheqë sulmin e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Rei Manaj pritet të lërë brenda këtyre ditëve Albaseten, për të kaluar në ekipin e dytë të Barcelonës. Lushnjari ka spikatur në “La Liga 2” dhe ka rënë në sy të drejtuesve katalanas si një opsion i mirë për sulmin. Duhet të themi se në këtë kalim Manajn e ka ndjekur edhe fati. Mediet spanjolle […]

LEXO TE PLOTE