Connect with Us

Peruja “hakmerret” ndaj Brazilit/ Argjentinën e nderon ylli i Interit me një tregolësh

Sport

Peruja “hakmerret” ndaj Brazilit/ Argjentinën e nderon ylli i Interit me një tregolësh

Publikuar

-

Brazili është mundur nga Peruja me rezultatin e ngushtë 0-1 në miqësoren e luajtur në “Los Angeles”. Edhe pse djemtë e Tite dominuan gjithë takimin, një gol në minutën e 85′ nga Abraham iu dha fitoren peruanëve. Në pjesën e parë, Tite kishte zgjedhur shumë emra të rinj, ndërsa në pjesën e dytë u fut në lojë artileria e rendë me emra si Neymar, Paqueta dhe Vinicius Junior, por sërish mungoi goli. Fitorja e Perusë, edhe pse në një miqësore, është një “hakmarrje” e vogël ndaj Brazilit për humbjen në finalen e Kupës së Amerikës në korrikun e këtij viti.

Ndërsa në ndeshjen tjetër miqësore mes Argjentinës dhe Meksikës, bardhekaltrit fituan me rezultatin e thellë 4-0. Ylli i Interit, Lautaro Martinez realizoi një tregolësh duke u bërë kështu njeriu kryesor i ndeshjes, ndërsa goli tjetër u shënua nga Parades nga pika e bardhë e penalltisë. Edhe pse pa Messin në fushë, ishte një fitore bindëse e Argjentinës që ka pasur jo pak kritika për paraqitjet e fundit. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Sport

Rumbullaku drejt rikthimit në Superligë, ja te cili ekip

Publikuar

-

Nga

Me largimin e parakohshëm të Tome Kitanovskit, te Kukësi është hapur një “gropë” në mbrojtje. Klubi nuk mundi që ta bindte maqedonasin të qëndronte pas traumës që i la tërmeti. Të vendosur para kësaj situate, drejtuesit kanë filluar të mendojnë që tani për merkaton. Klubi po sheh si opsion rikthimin e Simon Rrumbullakut. Ky i […]

LEXO TE PLOTE
" "

Sport

Mbledhje e gjatë me ekipin dhe stafin, ja si i bindi Takaj lojtarët të kthehen në stërvitje

Publikuar

-

Nga

Presidenti i Skënderbeut, Ardjan Takaj, është detyruar që të udhëtojë vetë drejt Korçës që të kthejë normalitetin në radhët e klubit të tij, pas bojkotit që i bënë futbollistët stërvitjes ditën e martë. Lojtarët kërkonin rrogat e prapambetura dhe deshën shpjegime nga klubi pse nuk po paguhen, duke detyruar numrin 1 që të shkojë vetë […]

LEXO TE PLOTE
" "

Sport

Egbo i befason të gjithë, ja si do luajë Tirana në derbi

Publikuar

-

Nga

Dy dilema dhe një rrëmujë te Tirana para derbit. Bardheblutë janë të pandreqshëm. Kur duhen edhe pak më shumë se 24 orë nga derbi, në skuadrën 24 herë kampione ka shkëndija. Protagonisti është Majkëll Ngo. Sulmuesi, i cili është projektuar titullar për sfidën me Partizanin, ka polemizuar me trajnerin Emanuel Egbo për mënyrën se si […]

LEXO TE PLOTE
" "

Sport

Lerda me mendjen te derbi, pyet në stërvitje: A e gjeti trajnerin Tirana?

Publikuar

-

Nga

Lerda është një trajner i fiksuar pas detajeve. Kërkon që ta ketë gjithçka nën kontroll, ndërsa përfaqësuesit e medias janë një bezdi për italianin. Megjithatë, dje përpara se stërvitja të fillonte, trajneri ndau një pyetje “1 milionë dollarëshe” me gazetarët. “E gjeti trajnerin Tirana apo do ta drejtojë Egbo derbin?” pyeti Lerda. Natyrisht që i […]

LEXO TE PLOTE