Connect with Us

Rrahu këngëtarin e njohur/ Ish-ylli i Barcelonës dënohet me 2 vite e 8 muaj burg

La Liga

Rrahu këngëtarin e njohur/ Ish-ylli i Barcelonës dënohet me 2 vite e 8 muaj burg

Publikuar

-

Ish-ylli turk i Atltico Madridit dhe Barcelonës, Arda Turan, është dënuar nga gjykata turke me 2 vite e 8 muaj burg, por dënimi do të hyjë menjëherë në fuqi nëse mesfushuroi i njohur do të shkelë ligjin në pesë vitet në vazhdim.

E gjithë kjo situatë ka ardhur pas një sherri të bujshëm të ndodhur disa kohë më parë në një disko në Turqi ku u përfshi Turan dhe këngëtari i njohur vendas Berkan Sahin. Këngëtari e akuzoi mesfushorin turk se i kishte ngacmuar gruan, por kjo akuzë ra poshtë. Turan u dënua sepse i thyeu hundën këngëtarit, për armëmbajtje pa leje dhe sepse nxorri pistoletën në spital, aty ku këngëtari turk po mjekohej pas sherrit në disko.

Aktualisht, Turan është lojtar i ekipit turk të Instabul Basakhesir dhe deri para pak vitesh ai shihej si një idhull në Turqi, por me këto veprime dhe gjeste popullariteti i tij ra ndjeshëm, po ashtu humbi dhe vendin në kombëtare. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Gati për debutimin në stadiumin “Johan Cruyff”, Manaj del në stërvitje me Barcelonën

Publikuar

-

Nga

Rei Manaj është gati të debutojë me fanellën e një pre klubeve më të mirë në botë, Barcelonës. Lushnjari ka bërë një hap të madh në karrierën e tij, duke u bashkuar me ekipin e dytë të klubit katalanas. 22-vjeçari u pikas nga drejtuesit e gjigantëve spanjoll te klubi i Albasetes, ku arriti të jetë […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Merkato/ Zyrtare: Largohet nga Reali dhe transferohet te rivalët

Publikuar

-

Pas ngrohu stolin në 6 muajt e parë të huazimit te Wolves, Reali e ka rikthyer mbrapsht mbrojtësin e tij, Jesus Vallejo, për ta huazuar sërish, këtë herë në La Liga te Granada. 23-vjeçari nuk luajti për asnjë minutë në Premier League, ndërsa në La Liga do të ketë më shumë minuta në dispozicion, pasi […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Deklarata e javës/ “Messi duhet të luajë gjithmonë, edhe me vetëm një këmbë”

Publikuar

-

Dimitar Berbatov analizoi mundësinë e Barcelonës për të nënshkruar me një “9”, si Edinson Cavani, meqë Luis Suarez është dëmtuar dhe e ka mbyllur sezonin. Kujtojmë se sulmuesi i PSG pretendohet edhe nga Manchester United, sipas shtypit anglez: “Unë e dua Cavanin, shpresoj të luajë rregullisht në gjysmën e dytë të sezonit. Barcelona, destinacion për […]

LEXO TE PLOTE