Connect with Us

Sergio Ramos zbulon ëndrrën e madhe/ Kur e ka fituar Cannavaro, pse mos ta fitojë edhe unë?!

La Liga

Sergio Ramos zbulon ëndrrën e madhe/ Kur e ka fituar Cannavaro, pse mos ta fitojë edhe unë?!

Publikuar

-

Sergio Ramos është një nga mbrojtësit më të mirë në historinë e Realit, Spanjës dhe gjithë futbollit. 33-vjeçari ka fituar shumë trofe ekipor dhe individual, por ëndrra e tij më e madhe është “Topi i Artë”.

Edhe pse shanset duken të pakta, kapiteni i Realit nuk dorëzohet. Në një intervistë të fundit për “AS”, Ramos tregon se përderisa “Topin e Artë” e fitoi dikur një mbrojtës si Fabio Cannavaro, pse mos ta fitojë edhe ai?!

“Nuk rresht për asnjë moment së ëndërruari. Kam akoma uri për të fituar me Real Madrid. Të fitoja Champions-in e pestë do të ishte diçka e çmendur. Por e njëjta vlen edhe për Spanjën, të fitonim europianin apo botërorin. E vetmja të cilën nuk e kuptoj nëse është afër apo larg, është “Topi i Artë”. Nëse një mbrojtës si Cannvaro ia doli të fitonte, atëherë pse të mos e marr edhe unë?”, u shpreh Ramos. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

La Liga

Zbulohet blerja e parë e Milanit në merkaton e janarit/ Do të jetë ylli i Barcelonës

Publikuar

-

Milani duket se e ka mbyllur që tani goditjen e parë të merkatos së janarit. Sipas lajmeve të medieve italiane dhe atyre spajolle, Milani ka arritur marrëveshjen me Barcelonën për transferimin e Jean-Clair Todibo. Francezi nuk ka gjetur shumë hapësia te katalanasit pas transferimit nga Toulouse dhe tani kërkon të nisë një aventure të re. […]

LEXO TE PLOTE
" "

La Liga

Ramos jep zgjidhjen interesante/ Ja çfarë duhet të ndodhë me Topin e Artë

Publikuar

-

Kapiteni i Realit, Sergio Ramos, ka bërë një deklaratë interesante në lidhje me Topin e Artë. Spanjolli thotë se është mirë të jepen dy Topa të Artë, i cili është çmimi për futbollistin më të mirë të vitit. “Mund të krijojmë një Top të Artë për Cristianon dhe Messin në bazë të rezultateve, dhe një […]

LEXO TE PLOTE
" "

La Liga

Tifozët duan largimin e tij, trajneri i Barcelonës shkruan historinë

Publikuar

-

Pas pesë golave që Barcelona shënoi mbrëmë kundër Mallorca, klubi katalanas arrin në shifrën e 200 golave nën drejtimin e Ernesto Valverde. Kjo statistikë përfshin golat në të gjitha kompeticionet dhe ndeshjet zyrtare. Valverde është trajneri i tetë në historinë e Barcelonës, i cili arrin këtë shifër. Vendi i parë mbahet nga legjenda Johan Cruyff. […]

LEXO TE PLOTE
" "

La Liga

E jashtëzakonshme/ 38 vjeç, por shënon 3 gola brenda 20 minutash në La Liga

Publikuar

-

Për disa lojtarë, mosha është thjesht një numër. Ky është rasti edhe i Joaquin Sanchez, legjenda e Real Betis nuk e njeh “plakjen” dhe vazhdon të dhurojë spektakël në fushën e lojës. Në ndeshjen që po luhet në këto momente për javën e 16-të të La Ligës, Betis po fiton 3-2 në fushën e vet […]

LEXO TE PLOTE