Connect with Us

Shqipëria mundi Islandën, dy modelet shqiptare bënin tifo në stadium

Sport

Shqipëria mundi Islandën, dy modelet shqiptare bënin tifo në stadium

Publikuar

-

Mbrëmjen e djeshme në “Elbasan Arena” u mbajt ndeshja Shqipëri-Islandë, e cila përfundoi me rezultatin 4-2. Kombëtarja shqiptare arriti që ta mposhte kundërshtarin me një rezultat mjaft të mirë.

Për të mbështetur kombëtaren shqiptare ishin një numër i madhe tifozësh, por vëmendjen e kanë tërhequr dy modelet e njohur, Kejvina Kthella dhe Oriola Marashi.

Të dyja kanë publikuar në “Instastory”-t e tyre foto e video nga stadiumi.

Në disa video vajzat shfaqen teksa këndojnë “Xhamadani vija-vija” dhe bëjnë shqiponjën me duar. Sigurisht mjaft tërheqëse dhe seksi ato kanë ‘djegur’ edhe më shumë atmosferën.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

La Liga

A do të bëjë Reali përforcime në merkaton e janarit/ Zidane jep përgjigjen e papritur

Publikuar

-

Zinedine Zidane ka dalë sot në konferencë shtypi në prag të sfidës së radhës në La Liga ndaj Espanyol. Ndër shumë tema, Zidane u ngacmua nga gazetarët edhe për ndonjë përforcim të mundshëm gjatë merkatos së janarit. “Përforcimet? Mund të ndodh gjithçka. Kur vjen momenti do të shohim. Por, tani për tani do të vazhdoj […]

LEXO TE PLOTE
" "

Seria A

Mirupafshim Lazio/ Shqiptari largohet nga Serie A dhe firmos zyrtarisht me ekipin e ri

Publikuar

-

Futbollisti me origjinë shqiptare, por që luan me Danimarkën, Riza Durmishi, është larguar nga Lazio dhe ka firmosur me ekipin e Nice, i cili drejtohet nga Patrick Vieira. Mbrojtësi shqiptar do të jetë i huazuar deri në fund të sezonit me të drejtë blerje. Ai ka filluar që tani stërvitjet me Nice, por do të […]

LEXO TE PLOTE
" "

Seria A

Ikën dhe Pioli/ Milan piketon ish-lojtarin e Juventusit, tifozët dalin kundër

Publikuar

-

Pasi shkarkoi Marco Giampaolon vetëm pas 7 javëve, duket se të njëjtin fat do të ketë edhe Stefano Pioli te Milani. 54-vjeçari nuk ka sjell asnjë ndryshim te kuqezinjtë në krahasim me paraardhësin e tij, Giampaolon. Sipas “L’Equipe”, drejtuesit e Milanit kanë piketuar trajnerin e ri, i cili është Paolo Sosua. Ish-lojtari i Juventusit dhe […]

LEXO TE PLOTE
" "

La Liga

Sa shumë mungesa/ Reali me formacion të arnuar ndaj Barcelonës (foto)

Publikuar

-

Më 18 dhjetor, Real Madrid do të udhëtojë në Katalonjë me shumë mungesa të mëdha për t’u përballur me Barcelonën. “El Clasico” e parë e këtij sezoni duhej të ishte luajtur më 26 tetor, por u shty për shkak të situatës së rënduar politike në Katalonjë. Kur na ndajnë edhe pak ditë nga kjo supersfidë, […]

LEXO TE PLOTE