Connect with Us

Trajnerët më të paguar në Serie A/ Conte thyen rekordin e Mourinhos

Seria A

Trajnerët më të paguar në Serie A/ Conte thyen rekordin e Mourinhos

Publikuar

-

Antonio Conte është trajneri më i paguar këtë sezon në Serie A, me 11 milionë euro. Trajneri aktual i zikaltërve thyen rekordin e vendosur nga Jose Mourinho, po në kry”e të Interit në sezonin e parë 2008-2009, ku portugezi paguhej 9 milionë euro. Më pas sezonin e dytë, përfitonte edhe dy milionë euro të tjera më shumë, pra aq sa Conte fiton që në sezonin e parë.

Në podium këtë sezon bashke me Conten, janë edhe Sarri dhe Ancelotti. Trajneri i Juventusit paguhet 5.5 milionë euro në sezon plus bonuset, ndërsa ai i Napolit 5 milionë euro. Për habinë e të gjithëve, trajneri i Milanit, Marco Giampaolo, paguhet vetëm 2 milionë euro në sezon, duke qëndruar pas trajnerit të Romës (Fonseca), Atalantës (Gasperini), apo dhe serbi Mihajlovic që drejton Bologna-n.

Më pak i paguari nga të gjithë është ish-mbrojtësi kroat i Juves, Igor Tudor, që drejton Udinesen dhe merr 500 mijë euro në sezon. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: