Connect with Us

A e pranon ftesën e Ronaldos për darkë?/ Messi jep përgjigjen e papritur

La Liga

A e pranon ftesën e Ronaldos për darkë?/ Messi jep përgjigjen e papritur

Publikuar

-

Gjatë ceremonisë se UEFA-s, ku Virgil van Dijk u zgjodh “Lojtari i Vitit” duke lënë pas Messin dhe Ronaldon, portugezi u shpreh me fjalë të mëdha për rivalin e tij historik, Messin. Madje, Ronaldo i befasoi të gjithë kur tha se deri tani nuk ishin ulur bashkë për darkë me Messin, por kjo gjë mund të ndodh në të ardhmen dhe ftesa për të ishte e hapur.

Së fundi, Messi është pyetur nga gazeta katalanase “Sport”, nëse do të pranonte ftesën e Ronaldos për një darkë.

“Nuk e di nëse do të ketë një darkë mes nesh. Varet, nëse rrugët do të kryqëzohen për arsye të dukshme. Secili ka jetën dhe angazhimet e tij. Por, padyshim, unë do ta pranoja ftesën. Gjithmonë kam thënë se nuk ekziston ndonjë problem mes nesh, vetëm respekt reciprok”, tha Messi. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Një gafë skandaloze në Spanjë, Armando Sadiku i gëzohet çudirave me VAR-in

Publikuar

-

Nga

Malaga ka fituar me rezultatin 0-1 në transfertën ndaj Kadiz, e mbyllur mes shumë polemikash. Armando Sadiku ka luajtur për 90 minuta në këtë përballje, por nuk ka mundur të realizojë. Madje penalltitë që në rastet e fundit i kemi parë të realizuara nga ky sulmues, këtë herë i ka kaluar Adrian. Në minutën e […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

U largua nga Milani se e urrenin tifozët/ Video: Shënon supergol dhe jep asist për ekipin e ri

Publikuar

-

Super asist dhe super gol! Suso më në fund nis të shkëlqejë te Sevilla. i larguar nga Milani si epiqendra e problemeve dhe i urryer nga tifozeria kuqezi, spanjolli nisi aventurën e tij në janar te Sevilla, që do ta blejë me detyrim vetëm nëse arrihet zona Champions League në renditje. Sot ndaj Espanyol, ish-futbollisti […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Tronditet Barcelona/ Pas Suarez dhe Dembele, humb një tjetër titullar për Championsin dhe El Clasicon

Publikuar

-

Përveç dëmtimeve në sulm, ku mungojnë për një kohë të gjatë Luis Suarez dhe Ousmane Dembele, Barcelona ka marrë një tjetër lajm të keq pas dëmtimit të Jordi Alba në ndeshjen e djeshme ndaj Getafes. Spanjolli la fushën e lojës pas 20 minutave lojë për shkak të një dëmtimi muskulor. “As” shkruan se mbrojtësi i […]

LEXO TE PLOTE