Connect with Us

Messi i pakënaqur ndaj Barcelonës/ Nuk keni bërë mjaftueshëm për ta transferuar atë lojtar

La Liga

Messi i pakënaqur ndaj Barcelonës/ Nuk keni bërë mjaftueshëm për ta transferuar atë lojtar

Publikuar

-

Kapiteni i Barcelonës, Lionel Messi, nuk beson se klubi katalanas ka bërë gjithçka për të rikthyer Neymarin. Në një intervistë të fundit për “Sport”, Messi foli për një çështje mjaft delikate, siç është ajo e yllit brazilian.

“Unë nuk kam kërkuar që klubi të nënshkruajë me Neymar, por thjesht kam dhënë opinionin tim, kam shprehur dëshirën time. Do të doja që Neymar të rikthehej. Nuk e di nëse Barcelona bëri gjithçka për ta rikthyer. E di që të negociosh me PSG-në nuk është e thjeshtë. Me transferimin e Neymar, klubi do të përfitonte në aspektin financiar por edhe atë sportiv, pasi ai është një nga futbollistët më të mirë në botë”, tha Messi. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Një gafë skandaloze në Spanjë, Armando Sadiku i gëzohet çudirave me VAR-in

Publikuar

-

Nga

Malaga ka fituar me rezultatin 0-1 në transfertën ndaj Kadiz, e mbyllur mes shumë polemikash. Armando Sadiku ka luajtur për 90 minuta në këtë përballje, por nuk ka mundur të realizojë. Madje penalltitë që në rastet e fundit i kemi parë të realizuara nga ky sulmues, këtë herë i ka kaluar Adrian. Në minutën e […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

U largua nga Milani se e urrenin tifozët/ Video: Shënon supergol dhe jep asist për ekipin e ri

Publikuar

-

Super asist dhe super gol! Suso më në fund nis të shkëlqejë te Sevilla. i larguar nga Milani si epiqendra e problemeve dhe i urryer nga tifozeria kuqezi, spanjolli nisi aventurën e tij në janar te Sevilla, që do ta blejë me detyrim vetëm nëse arrihet zona Champions League në renditje. Sot ndaj Espanyol, ish-futbollisti […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Tronditet Barcelona/ Pas Suarez dhe Dembele, humb një tjetër titullar për Championsin dhe El Clasicon

Publikuar

-

Përveç dëmtimeve në sulm, ku mungojnë për një kohë të gjatë Luis Suarez dhe Ousmane Dembele, Barcelona ka marrë një tjetër lajm të keq pas dëmtimit të Jordi Alba në ndeshjen e djeshme ndaj Getafes. Spanjolli la fushën e lojës pas 20 minutave lojë për shkak të një dëmtimi muskulor. “As” shkruan se mbrojtësi i […]

LEXO TE PLOTE