Connect with Us

Nuk kanë fund dëmtimet te Reali/ Radhën e ka “Topi i Artë”

La Liga

Nuk kanë fund dëmtimet te Reali/ Radhën e ka “Topi i Artë”

Publikuar

-

Edhe pse është vetëm fillimi i sezonit, një pjesë e mirë e lojtarëve të Realit gjendet në infermieri. I fundit që është i dëmtuar është Luka Modric, që ka probleme në këmbën e djthatë. “Topi i Artë” do të mungojë në 3 ndeshjet e radhës për Realin, përfshi supersfidën në Champions League ndaj PSG-së.

Zidane shpreson të mbeshtetet te kroati të paktën për derbin e madh të Madridit, në fund të muajit. Lista e futbollistëve të dëmtuar te klubi madrilen është e gjatë duke filluar me Asension (që do të mungojë gjithë sezonin) Isco, Ibrahim Diaz, Luka Jovic, Benjamin Mendy etj. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: