Connect with Us

Plani gjigant i Perez/ Nadal-Federer në “Santiago Bernabeu”

Sport

Plani gjigant i Perez/ Nadal-Federer në “Santiago Bernabeu”

Publikuar

-

Real Madrid ka një plan madhështor për një ndeshje tenisi mes Rafa Nadal dhe Roger Federer, në mitikun “Santiago Bernabeu”. Sipas të përditshmes spanjolle “ABC”, presidenti i klubit madrilen, Florentino Perez, shpreson që të organizojë këtë super duel në “Bernabeu”, me qëllim të vendosë rekord shikueshmërie dhe të regjistrohet në GUINESS.

“Ne e kemi provuar shumë herë që të thyejmë rekordin Guinness për shikueshmërinë në tenis duke organizuar një ndeshje ndërmjet Nadalit dhe Federerit në “Bernabeu”, por njëherë njëri prej tyre ka qenë i dëmtuar, njëherë tjetër janë shmangur nga ndeshja. Shpresojmë që kjo të jetë hera e duhur”, tha Perez.

Kapaciteti i “Bernabeut” është rreth 81 mijë vende, ndërsa numri rekord i spektatorëve në një ndeshje tenisi është 35,681 spektatorë në ndeshjen Kim Clijsters – Serena Williams, në Belgjikë. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Seria A

Kupa e Italisë/ Interi i pafat, buzëqeshin ekipet e tjera të mëdha

Publikuar

-

Është hedhur shorti për fazën e 1/8 të Kupës së Italisë. Short i pranueshëm për Juventusin, Milanin, Napolin dhe Lazion, teksa Interi i Contes do të ketë kundër një rival të vështirë. Zikaltrit do të luajnë përballë Cagliarit, por i favorizon fakti që ndeshje do të zhvillohet në shtëpi. Fiorentina-Atalanta është një tjetër duel i […]

LEXO TE PLOTE
" "

La Liga

E bujshme/ Perez tërheq Realin nga La Liga dhe Championsi?!

Publikuar

-

E përditshmja spanjolle “Sport”, ka publikuar sot një lajm vërtetë të bujshëm, ku thuhet se Florentino Perez mund të largojë së shpejti Realin nga La Liga dhe Championsi. Sipas medies në fjalë, Perez po mendon për krijimin e një Superlige globale ku do të merrnin pjesë 20 ekipe nga të gjitha kontinentet, të ndara në […]

LEXO TE PLOTE
" "

Sport

E frikshme/ Ndërhyrje kafshërore ndaj kundërshtarit, por i habit të gjithë me reagimin e tij (video)

Publikuar

-

Në Azi është duke u zhvilluar këto ditë një turne i rëndësishëm madhor si Kupa e Gulfit. Në ndeshjen Irak-Jemen ka ndodhur një episod vërtetë i rëndë. Futbollisti i Irakut, Mustafa Mohammed, kryeu një goditje kafshërore ndaj ndaj lojtarit kundërshtar duke e goditur me shqelm në fytyrë. Arbitri i ndeshjes me të drejtë akordoi direkt […]

LEXO TE PLOTE
" "

La Liga

Interi mbetet thatë, kampioni i botës i “shkel syrin” Atletico Madridit

Publikuar

-

Oliver Giruoud është futbollisti i parë në listën që Conte iu ka kërkuar drejtuesve të Interit, për t’i transferuar në merkaton e janarit. francesi nuk është në planet e Lampard dhe largimi i tij nga Londra është e sigurt. Por, përveç Interit, së fundmi në garë për kampionin e botës është futur bindshëm edhe Atletico […]

LEXO TE PLOTE