Connect with Us

Plas keq te Napoli/ Ancelotti akuzon Bashkinë

Seria A

Plas keq te Napoli/ Ancelotti akuzon Bashkinë

Publikuar

-

Dhomat e zhveshjes në stadiumin “San Paolo” të Napolit janë në gjëndje të mjerueshme, vetëm pak orë para ndeshjes ndaj Sampdorias, që do të luhet të shtunën në orën 18:00. Ndërkohë që mesjavën e ardhshme në këtë stadium do të vijë Liverpooli.

Akuzave të trajnerit Carlo Ancelotti, ndaj përgjegjësve të cilët kishin marrë përsipër restaurimin e dhomave të zhveshjes në San Paolo, por nuk i kanë përfunduar në kohën e duhur, u është bashkuar edhe klubi i Napolit, i cili ka publikuar një video ku duket qartë situata e dhomave të zhveshjes, që janë në ndërtim e sipër dhe punimet kanë mbetur shumë pas në kohë.

Kujtojmë se akuzat bien direkt mbi Bashkinë e qytetit të Napolit, që ka për detyre mbarëvajtjen e stadiumit dhe nuk i ka kryer në kohë punimet.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: