Plas keq te Napoli/ Ancelotti akuzon Bashkinë

-

Dhomat e zhveshjes në stadiumin “San Paolo” të Napolit janë në gjëndje të mjerueshme, vetëm pak orë para ndeshjes ndaj Sampdorias, që do të luhet të shtunën në orën 18:00. Ndërkohë që mesjavën e ardhshme në këtë stadium do të vijë Liverpooli.

Akuzave të trajnerit Carlo Ancelotti, ndaj përgjegjësve të cilët kishin marrë përsipër restaurimin e dhomave të zhveshjes në San Paolo, por nuk i kanë përfunduar në kohën e duhur, u është bashkuar edhe klubi i Napolit, i cili ka publikuar një video ku duket qartë situata e dhomave të zhveshjes, që janë në ndërtim e sipër dhe punimet kanë mbetur shumë pas në kohë.

Kujtojmë se akuzat bien direkt mbi Bashkinë e qytetit të Napolit, që ka për detyre mbarëvajtjen e stadiumit dhe nuk i ka kryer në kohë punimet.

Leave a Reply

Nuk ka dyshime/ Ronaldo tregon futbollistin më të mirë në histori

-

Cristiano Ronaldo nuk ka dyshime se kush është futbollisti më i mirë në histori. Ylli portugez gjatë intervistës për Piers Morgan, ka thënë se e konsideron veten si futbollistin më të mirë në histori.

“Për mua, unë jam numri një në histori, por për disa tifozë, numri një është dikush tjetër dhe unë jam i dyti, nuk ka rëndësi. Unë e di se jam në historinë e futbollit si një nga futbollistët më të mëdhenj. Statistikat nuk gënjejnë, unë nuk i ndjek rekordet, rekordet më ndjekin mua”, u shpreh 34-vjeçari. /CNA.al

Më i bukur seksi me Georgina-n apo goli me roveshiatë kundër Juventusit?/ Ronaldo nuk ka dilema, zgjedh…

-

Në një intervistë të fundit për gazetarin Piers Morgan, Cristiano Ronaldo ka folur gjatë për karrierën e tij, për babain që nuk jeton më, sukseset e arritura, rivaliteti me Messin, por nuk ka ngurruar t’u përgjigjet edhe pyetjeve të tjera disi më “thumbuese”.

Morgan e pyeti portugezin, nëse goli me roveshiatë që shënoi kundër Juventusit kur luante me Realin ishte më mirë se eksperiencat në shtrat me Georgina-n?! Ronaldo nuk pati fare dyshime dhe zgjodhi të dashurën e tij.

“Mënyra se si e realizova, ndaj Buffon, në një ndeshje në Champions League, e bëjnë atë një gol të bukur. E kam provuar të shënoj një gol të ngjashëm për shumë, shumë vite. Kam shënuar, por nuk e kisha bërë këtë. Më në fund realizova me roveshatë dhe bëra realitet fiksimin tim të vjetër, por ai gol nuk është më i mirë në krahasim me eksperiencat në shtrat me Georgina-n time”, u shpreh Ronaldo. /CNA.al

Champions League/ Napoli ul me këmbë në tokë kampionët në fuqi

-

Napoli e ka nisur në mënyrën më të mirë të mundshme sezonin e ri në Champions League, pas fitores 2-0 në shtëpi ndaj Liverpoolit.

Ekipi i Ancelottit edhe pse kishte përballë kampionët në fuqi të Europës e dominojë ndeshjen nga fillimi në fund. Dy golat e takimit u shënuan në minutat e fundit.

Fillimisht në minutën e 81′, Dries Mertens dërgoi topin në rrjetë nga penalltia, që u fitua nga Jose Callejon.

Në minutat shtesë, Napoli shënoi edhe golin e dytë me transferimin e kësaj vere, Fernando Llorente, që përfitoi nga një gabim i Van Dijk.

Në ndeshjen tjetër të këtij grupi, Salzburgu fitoi bindshëm 6-2 ndaj Genk, duke mbajtur vendin e parë me golavarazh më të mirë se Napoli. /CNA.al